0

Warszawa zakochana w Wiśle

9-10 września
Święto Wisły – Bulwary
fot. P. Blechman

Przy pięknej pogodzie, z należną jubileuszowej edycji pompą, Warszawa celebrowała Święto Wisły na Bulwarach Wiślanych.

W miniony weekend mieszkańcy miasta i turyści tłumnie przybyli nad Wisłę, by wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych na tę okazję przez stołeczny ratusz.

9-10 września
Święto Wisły – Bulwary
fot. P. Blechman

Artyści w strojach syren stworzyli iście bajkową atmosferę na lądzie, zapraszając uczestników do przyłączenia się do strojnej maskarady.

Bulwary
Święto Wisły – Maskarada
fot. P. Blechman

Jednak to co najważniejsze działo się na Wiśle. Królowa polskich rzek zaroiła się od najróżniejszych jednostek wodnych. W rejsy wypłynęły tradycyjne, drewniane łodzie, pychówki, szkuty i baty oraz nowoczesne katamarany, motorówki i barki, kórych pokłady na ten dzień zostały nieodpłatnie udostępnione przybyłym miłośnikom Wisły. Nie zabrakło także kultowych omeg, które pływały pod żaglami. Imponujący widok zgotowali kajakarze – wzdłuż Bulwarów Wiślanych przepłynęła licząca około dwustu uczestników Wioślana Masa Krytyczna.

Bulwary
Święto Wisły – Wioślana Masa Krytyczna
fot. P. Blechman

Na czele tej kolorowej grupy płynął Aleksander Doba, który przed paroma dniami zakończył sukcesem swoją kolejną atlantycką wyprawę, a na Wiśle świętował 71 urodziny.

Bulwary
Święto Wisły – Aleksander Doba
fot. P. Blechman

W strefie edukacji wodnej można było zgłębić tajniki tradycyjnego i nowoczesnego żeglarstwa, a dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowane zostały liczne animacje i warsztaty. Kulminacyjnym momentem Święta Wisły była wieczorna parada oświetlonych jednostek pływających. W tym roku Wisłę rozświetliła rekordowa liczba łodzi, które prezentowały się zachwycająco płynąc od Mostu Gdańskiego aż do Portu Czerniakowskiego.

Bulwary
Święto Wisły – wieczorna parada
fot. E. Lach, m.st. Warszawa

Robert Zydel, Dyrektor stołecznego Biura Marketingu Miasta

Święto Wisły to wydarzenie, które łączy nie tylko oba brzegi Wisły, lecz także ludzi. Mieszkańcy miasta i turyści mają okazję lepiej poznać środowiska wodniackie, dowiedzieć się jak różnorodne jednostki wodne pływają po Wiśle. Święto Wisły to tak naprawdę święto całej Warszawy .

Święto Wisły za rok a tymczasem – do zobaczenia nad Wisłą!

13 września 2017 12:48
[fbcomments]