0

Zaproszenia na weekend

Globus Orbisu
Globus Orbisu
fot. MPawlik

Jak globus na Orbisie zachęca do wyjazdów tak my zachęcamy do pozostania lub przyjazdu na imprezy w Warszawie.

W PLENERZE

ŻOLIBORZ
W sobotę i niedzielę w godz. 10–17 na Targu Rolnym przy ul. Burakowskiej 14 otwarty zostanie targ ryb i owoców morza. Na miejscu dostępne będą m.in. jesiotry, dorady, halibuty, śledzie czy tuńczyki – wszystko od sprawdzonych dostawców. Ponadto sprzedawca doradzi idealną rybę na obiad, kolację czy śniadanie. „Spróbujcie rybnych pasztetów, śledzi na słodko raz kiszonych i ogromnego wyboru ryb wędzonych. Jeśli jesteście miłośnikami owoców morza, to szykujcie się na krewetki, małże i ośmiorniczki” – zachęcają organizatorzy.

SPORT

WARSZAWA
W sobotę o godz. 9 rozpoczną się biegi po Warszawie i okolicach – parkrun. Parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun na świecie. Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilach uczestników i przesyłane na ich adres poczty elektronicznej. Rejestracja na stronie wydarzenia. Biegi w Warszawie: Warszawa-Bródno – park Bródnowski, Warszawa-Praga – park Skaryszewski, Warszawa-Ursynów – park przy Bażantarni, Warszawa-Żoliborz – ul. Gwiaździsta. Biegi w okolicach Warszawy: Jabłonna, Pruszków, Konstancin-Jeziorna.

WYCIECZKI

ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę o godz. 13 pod Liceum im. Bolesława Prusa przy ul. Zwycięzców 7/9 rozpocznie się spacer „Saska Kępa na południe od Zwycięzców i Chamowo”. „Odwiedzimy nieco mniej uczęszczaną część Kępy, z XX-wiecznym gotyckim zamkiem, willą Bohdana Pniewskiego i okalającą okolicę strefą bloków, którą nazwał i opisał Białoszewski. Tutaj jest najpopularniejsza na Kępie przedwojenna cukiernia, tu mieszkał dowódca bitwy nad Bzurą, gen. Tadeusz Kutrzeba, tu powstał niedawno PROM Kultury Saska Kępa, z siedzibą godnie nawiązującą do otaczającego funkcjonalizmu i usiłujący wypełnić lukę po zburzonym, nieodległym kinie Sawa” – zachęcają organizatorzy.

OCHOTA
W niedzielę o godz. 13 przy ul. Tunelowej 6 rozpocznie się spacer „Czyste Odolany”. Będzie to wycieczka po dwóch historycznych wsiach, podczas której uczestnicy prześledzą zachodzące w nich w przeszłości i obecnie zmiany. Pierwsza z nich to Czyste, które jeszcze w XIX w. będące pełna zieleni, sadów, sadzawek i ogrodów rozrywkowych stało się jednym z najbrudniejszych rejonów Warszawy. Powietrze tutaj było ciężkie od dymu z kominów, a dominującym dźwiękiem był gwizd lokomotyw i ciężki stukot maszyn z pobliskich fabryk. Druga to pełne kontrastu Odolany, gdzie księżycowy krajobraz bocznic i ramp towarowych sąsiaduje z nowoczesną dzielnicą mieszkaniowo-biurową. Surrealizmu tej części Warszawy dodają stalowe konstrukcje będące pamiątką po I Biennale Rzeźby w Metalu z 1968 r.

KONCERTY

BIELANY
W niedzielę o godz. 19 w parafii rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przy ul. Conrada 7 odbędzie się koncert kwartetu puzonowego pt. „Karnawał na blachę”. W skład zespołu wchodzą muzycy: Szymon Wojdak, Bartosz Skórkiewicz, Bartłomiej Kruszyński, Mateusz Mendyka i Mateusz Skórkiewicz. Repertuar muzyków obejmuje szeroki zakres utworów od muzyki klasycznej do muzyki rozrywkowej i jazzowej. Grupa koncertuje zarówno na festiwalach muzyki kameralnej, jak i różnorodnych wydarzeniach kulturalnych. Kwartet „Be4Trombones” ze szczególnym entuzjazmem wykonuje muzykę filmową.

MOKOTÓW
W niedzielę o godz. 19 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59 odbędzie się charytatywny koncert fortepianowy ukraińskiej pianistki Antuanetty Miszczenko, która trzy lata temu grała na barykadach podczas tragicznych walk o wolność Ukrainy. Bilety-cegiełki w cenie 25 zł będą do nabycia w kasie studia bezpośrednio przez koncertem (kasa będzie otwarta od godz. 18) oraz przez Internet na stronie: www.sklep.polskieradio.pl/bilety.aspx.

MUZEA I WYSTAWY

WILANÓW
W sobotę w godz. 14–18 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędą się Radość tworzenia – warsztaty artystyczne. Aktualna edycja kierowana jest do wszystkich, którzy chcą nauczyć się rzeźbić małe formy artystyczno-dekoracyjne. Przedmiotem warsztatów będzie nauka rzeźbienia w glinie małej formy w postaci Amora, Putta czy Kupidyna. Każdy przecież ma swojego Amora. Nawiążemy do sztuki baroku, która często ukazywała postać Amora zarówno w malarstwie, jak i w rzeźbie.

ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę w godz. 17–19 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski przy ul. Jazdów 2 odbędzie się „Slavs and Tatars: Al-Isnad, w które możemy wierzyć”. Al-Isnad lub kajdany, w które możemy wierzyć, to praca opowiadająca historię o mistycyzmie w nowoczesności, konkretnie z dość nieoczywistej perspektywy projektów Dana Flavina, realizowanych w sufijskim meczecie na dolnym Manhattanie we wczesnych latach 1980 r. na zlecenie Dia Art Foundation. Wykład, który swym zakresem sięga od Chlebnikowa i rosyjskich futurystów, po Charles’a de Foucaulda i le renouveau catholique, stanowi próbę zdefiniowania krytyczności poprzez, odpowiednio, pojęcia gościnności i świętości, przez to, co przypisane językowi, i to, co synkretyczne.

KINA, TEATRY

ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę o godz. 21 w Klubie Komediowym (ul. Nowowiejska 1) odbędą się trzecie urodziny Klubu Komediowego – Spektakl impro z nawijakiem. „Z okazji trzecich urodzin Klubu Komediowego zapraszamy Was na wyjątkowe (bo urodzinowe) przedstawienie! Trzecie urodziny to nie przelewki. Tradycyjnie będzie zimna Wyborowa i ciepła Starogardzka. Tym razem przywołamy nasze i Wasze anegdoty związane z Klubem. To one posłużą nam jako inspiracje do zagranych później scen. Przyjdźcie licznie, tłumnie, niekoniecznie odświętnie. Będą toasty, alkohol będzie, a potem Urodzinowe Tańce i Piosenki – Kolektyw Wodzirejski do białego rana! – zapraszają organizatorzy. Wstęp wolny: na podstawie rezerwacji przez stronę: http://komediowy.pl/.

ŚRÓDMIEŚCIE
W niedzielę o godz. 19 w GEMBA przy ul. Wilczej 50/52 odbędzie się wydarzenie teatralne JR. duet improwizowany & Helena. „W tę niedzielę obchodzimy 544. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika i z tej okazji zapraszamy Państwa na kolejny występ z cyklu Zemby Gemby! Specjalnie dla polskiego odkrywcy wystąpią JR. duet improwizowany oraz Teatr Improwizowany „Helena”. Wstęp wolny.

SPOTKANIA

WOLA
W sobotę o godz. 10.30 w klubokawiarni Jaś & Małgosia przy al. Jana Pawła II 57 odbędzie się spotkanie „Komunikacja w oparciu o wartości”. Uczestnicy poznają odpowiedzi na wiele pytań, m.in. Jakie wartości rządzą ludźmi? Kim jest Twój rozmówca i jak najlepiej się z nim komunikować? Kto i dlaczego lubi podporządkowywać się innym? Kto jest indywidualistą i dba przede wszystkim o swoje interesy? Kto i w jakich sytuacjach dobrze czuje się w grupie i chce się dla niej poświęcać? Wstęp wolny.

WOLA
W sobotę i niedzielę w Wola Parku zaplanowano Jarmark Produktów Regionalnych. Odwiedzający centrum będą mogli zakupić u regionalnych producentów różne produkty. W tym miesiącu na klientów będą czekać również nowe stoiska z łakociami i rękodziełem.

WOLA
W sobotę i niedzielę w Gimnazjum nr 48 przy ul. Deotymy 25/33 odbędzie się ZjAva – Zimowa Jazda Avangardowa 8. ZjAva to konwent Stowarzyszenia Miłośników Fantastyki Avangarda – dwudniowa impreza poświęcona wszelkiego rodzaju grom (m.in. planszówkom, larpom, grom RPG, karciankom). Coś dla siebie znajdą zarówno weterani, jak i początkujący gracze. Wstęp kosztuje 30 zł.

ŚRÓDMIEŚCIE
W niedzielę w godz. 11–19 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 odbędą się targi kulinarne „Warszawski Smak”. Warszawski Smak jest na mapie Warszawy cztery lata, skupia jednego dnia w jednym miejscu produkty i wszystko, co z jedzeniem związane. Jest to okazja do spróbowania kuchni całego świata oraz zakupu produktów często niedostępnych na sklepowych półkach.

Warszawski Serwis Prasowy

17 lutego 2017 07:30

Komentarze