0

Zaproszenie na świąteczną galę do Łodzi

Sarah Brightman na scenie
Sarah Brightman – na scenie
fot. Materiały Organizatora

Sarah Brightman z muzyką Andrew Lloyd Webbera podczas Royal Christmas Gala na scenie łódzkiej Atlas Areny.

Z każdym rokiem coraz wcześniej, w mediach i w handlu, pojawiają się oznaki Świąt Bożego Narodzenia.  Agencja Prestige MJM – organizatorka koncertu światowej sławy sopranistki Sarah Brightman – nie uległa tej pokusie. Bowiem w odpowiednim terminie – akurat tydzień przed Wigilią, 17 grudnia 2017 roku – będziemy mieli okazję posłuchać muzy wielkiego Andrew Lloyd Webbera podczas Royal Christmas Gala na scenie łódzkiej Atlas Areny.

Sarah Brightman debiutowała na scenie, mając już 12 lat. Dała się poznać, grając główne role w słynnych musicalach Koty (rola Jemimy) oraz Upiór w Operze (Christine Daaé). Jej występ z Andreą Bocellim i wspólne wykonanie utworu Time to say goodbay przeszedł do historii współczesnej klasyki, przynosząc sukces obojgu artystom. Występowała na scenach całego świata.

Sarah Brightman zagrała również w kilku filmach. Jej debiutem w sztuce filmowej była produkcja Repo! The Genetic Opera!, gdzie wcieliła się w rolę niewidomej Mag. Wykonywany przez nią utwór Chromaggia jest bardzo ceniony ze względu na świetny wokal, a także wyjątkową scenografię. Niektórzy widzowie twierdzą  nawet, że – mimo faktu, że scena kończy się bardzo krwawo i drastycznie – jest jedną z najpiękniejszych w historii kina. Sarah wystąpiła również w japońskiej produkcji Amalfi. Film, który łączy ze sobą wątki dramatu i kryminału, kręcony był w bajkowej scenografii wybrzeża Morza Tyrreńskiego, zaś na jego zakończenie artystka zaśpiewała przepiękny utwór Time To Say Godbay. Kolejnym filmem w którym wystąpiła Sarah Brightman, jest 1st Night, gdzie zagrała u boku  Richarda E. Granta jako Celia. Udział artystki w tym filmie jest uznawany za najlepszą pozycję w jej aktorskim dorobku: miała możliwość pokazania, jaki ma  talent aktorski i udowodniła światu, że jest nie tylko świetną sopranistką, ale też świetną aktorką.

Sarah Brightman w filmie
Sarah Brightman – w filmie
fot. Materiały Organizatora

Sarah Brightman występowała też gościnnie w wielu innych filmach, w których poproszono ją, by zagrała samą siebie. Lista udziału artystki w najróżniejszych przedsięwzięciach kinowo-telewizyjnych jest bardzo długa. Oprócz większych ról, wystąpiła w kilkudziesięciu nagranych filmowych soundtrackach oraz w programach rozrywkowych i serialach telewizyjnych.

Sarah Brightman nad morzem
Sarah Brightman – nad morzem
fot. Materiały Organizatora

Do Polski przyjedzie po raz pierwszy i będzie prezentować najnowszy projekt, stworzony we współpracy z Frankiem Petersonem i chórem Gregorian.

Mateusz Pawlicki z Agencji Prestige MJM, która jest organizatorem show:

Jesteśmy bardzo podekscytowani tym występem. Sarah Brightman to prawdziwa diva sceny, a w połączeniu z takimi muzykami i aranżacją, jest pewne, że będzie to spektakl na najwyższym światowym poziomie.

Przedstawicielka organizatora koncertu, Izabela Olek, przeprowadziła w Berlinie wywiad z Gwiazdą. Oto fragmenty rozmowy:

Jest jeden szczególny występ, który osobiście uwielbiam. To wykonanie Time to Say Goodbye w duecie z Andreą Bocellim. Miałam przyjemność rozmawiać z maestro, który wspominał waszą współpracę z wielkim sentymentem. Przyznał również, że ten szczególny duet był istotnym momentem jego kariery. Podzielasz te odczucia?

Tak, uważam, że jest to jeden z tych utworów muzycznych, w których istotne było odpowiednie połączenie, spojenie energii obu artystów – aby to wszystko w ogóle miało sens i było możliwe do wykonania. Podjęcie się tego duetu to z jego strony zdecydowany akt wiary. Oryginalnie to on jest twórcą tej piosenki, która nie była wówczas tak rozpoznawalna. Zaakceptowałam ten pomysł, ponieważ wspólnie z moim producentem Frankiem Petersonem uznaliśmy, że utwór stać na więcej i powinien być wykonany w duecie.

Wiele czynników wpłynęło na fakt, że był to w pewnym sensie punkt zwrotny kariery Andrei Bocellego. Ja miałam już wtedy swoją własną karierę, aczkolwiek to było zaangażowanie w wyjątkowo piękny utwór. (…)

Czego możemy spodziewać się w Polsce podczas Royal Christmas Gala?

To będzie piękny świąteczny koncept. Boże Narodzenie to ważny czas dla mnie, myślę, że dla wielu innych ludzi też. Będąc na wielu różnych koncertach o tematyce świątecznej, chciałam sama stworzyć coś wyjątkowego z tej okazji, coś, co będzie dla ludzi połączeniem wszystkiego po trochu – tradycji, tajemniczości i poczucia duchowieństwa. Jednocześnie w dobie dzisiejszych technologii można połączyć to z pięknymi wizualizacjami dla ludzi. Daję im poczucie, że biorą udział w przepięknej świątecznej produkcji. Wiem sama po sobie, jakie to potrafi być ekscytujące. Chcę w pewien sposób zakończyć ten rok dla was. (…)

 

Sarah Brightman i izabela Olek
Sarah Brightman – i izabela Olek
fot. Materiały Organizatora

Tradycją stało się, że Sarah Brightman występuje na scenach ze swoimi gośćmi. Podobnie będzie w łódzkiej Atlas Arenie. Artystka pojawi się w towarzystwie osławionego Chóru Gregorian o przejmującym, mistycznych brzmieniu. Chór występował w Warszawie w lutym tego roku, co relacjonowaliśmy na naszym portalu (zob. http://www.warszawa.pl/kultura/swietlny-wystep-gregorian/).

Wówczas wystąpiła z nim Amelia Brightman, młodsza siostra Sarah. Obie artystki uczestniczyły w nagraniach płyt Gregorian. I tu muszę przyznać się do wykonania ciężkiej pracy. Przejrzałem swój, całkiem pokaźny, zasób płyt chóru i … nie znalazłem Sarah Brightman. Dopiero dalsza kwerenda ujawniła, że występowała ona, pod pseudonimem Hepsibah, na dwóch płytach z cyklu Master Of Chant Chapter: trzeciej i piątej.

Artystka zaprosiła także trzech innych wybitnych śpiewaków. Będą to:

  • Mario Frangoulis,
  • Fernandi Varela
  • oraz Narcis Ianau.

Takie zestawienie męskich głosów o wielkich możliwościach i pięknej barwie wzbudza wiele emocji i nadzieje.

Trzej młodzi śpiewacy też zapraszają
Trzej młodzi śpiewacy – też zapraszają
fot. Materiały Organizatora

Pierwszy z wybitnych gości Sarah Brightman – to grecki tenor Mario Frangoulis, który urodził się … w Zimbabwe. Najczęściej pojawia się w repertuarze musicalowym, gdzie chętnie pokazuje bardzo wysoki poziom artystyczny, zarówno pod względem wokalnym jak i aktorskim, gdyż śpiewak jest również aktorem. Frangoulis, muzyk z gatunku Classical Crossover, daleko wykracza poza przyjęte normy i bariery muzyczne. Jest znany z wyrafinowanych interpretacji wokalnych i unikalnej zdolności: potrafi bowiem śpiewać aż w pięciu językach! Słynie z zamiłowania do mieszania różnych stylów (opera, pop, rock, folk, soul/R&B), a także ze zgrabnego łączenia muzyki klasycznej ze współczesną. Charakteryzuje go głos o wielkiej sile i ciepłej barwie, który od pierwszego momentu wzbudza zainteresowanie. Nic więc dziwnego, że śpiewak występuje na największych amerykańskich scenach muzycznych i wydał już 15 krążków muzycznych, które sprzedano już w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie.

Kolejną wyjątkową postacią tego wieczoru będzie Fernando Varela – amerykański tenor, również z gatunku Classical Crossover. Jego droga do sławy nie była prosta. Bez profesjonalnej edukacji spotykał się z przeciwnościami losu, doświadczył też, czym jest zamknięty muzyczny świat, a jego talent był poddawany pod wątpliwość. Varela usłyszał nawet kiedyś, żeby nie rezygnował ze swojej codziennej pracy, ponieważ… muzyka nie jest dla niego! Jednak unikalny głos, zaangażowanie i pasja oraz odkrycie przez Davida Fostera spowodowały, że został wreszcie doceniony. Odbył trasę po 31 krajach na całym świecie, występując z wieloma muzycznymi osobistościami. Jedna z nich, Barbra Streisand, zapowiedziała wręcz: Będziesz wielką gwiazdą!

Trzecim gościem będzie absolutnie wyjątkowy Narcis Ianau – pochodzący z Rumunii kontratenor. Od 2013 roku współpracuje z Chórem Gregorian i jego kariera rozpoczęła się na dobre. W zeszłym roku wystąpił na konkurs Eurowizji z piosenką Seven i zdobył piąte miejsce. W ramach wspólnych podróży po całym świecie z Chórem Gregorian, już trafił w lutym bieżącego roku do Polski.

Janusz Stefański z Agencji Prestige MJM

Takie zestawienie głosów i muzycznych osobistości jednego wieczoru będzie z pewnością niesamowitym doświadczeniem. Nieczęsto mamy okazję, aby jednocześnie aż tylu znakomitych artystów występowało na jednej scenie.

Sarah Brightman zaprasza
Sarah Brightman – zaprasza
fot. Materiały Organizatora

Wejściówki można nabywać poprzez strony bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik na terenie całego kraju.

24 października 2017 09:53

Komentarze