0

56. Rajd Barbórka – Pani Karowa

56. Rajd Barbórka – Kryterium Asów, Karowa
fot. Marcin Banaszkiewicz

Niespodzianki nie było. Kajetan Kajetanowicz, jadący Fordem Fiestą RS WRC, był niepokonany nie tylko w Rajdzie Barbórka, ale również na prestiżowym Kryterium Asów na ulicy Karowej. „Kajto” wygrywa Barbórkę nieprzerwanie od 2013 r.

Na odcinku specjalnym zlokalizowanym na Mariensztacie drugie miejsce zajęli Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Życiowy występ zarówno w Rajdzie Barbórka, jak i na Karowej zaliczył Łukasz Byśkiniewicz, którego starty po wypadku na Rajdzie Polski stały pod sporym znakiem zapytania. „Byśki” uplasował się na trzeciej pozycji.

Kajetan Kajetanowicz:

Fantastyczne uczucie, bo było to wielkie wyzwanie. Niewiele ludzi wie jak trudne dla mnie. Nie jest łatwo raz w roku wsiadać do tego samochodu i opanować go w 100 procent. Cieszę się, że tu jesteśmy i zwyciężamy po raz szósty z rzędu, do tej pory nikt nie osiągnął czegoś takiego. Choć temperatura była bardzo niska, naszą rywalizację obserwowały tłumy kibiców, za co im dziękuję. Gratulacje dla Miko Marczyka, był bardzo szybki i zrobił dobrą robotę.

Kryterium Asów Karowa 2018 – wyniki:

1. Kajetanowicz / Szczepaniak (Ford Fiesta WRC) 1:54,41 s.
2. Marczyk / Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) +0,97 s.
3. Byśkiniewicz / Jędraszek (Hyundai i20 R5) +3,69 s.
4. Oleksowicz / Sienkiewicz (Subaru Impreza GT) +5,09 s.
5. Kuchar / Dymurski (Peugeot 208 RX) +6,04 s.

Fotoreportaż: Marcin Banaszkiewicz

2 grudnia 2018 10:22

Komentarze