0

7. Międzynarodowy Turniej Piłkarski „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”

Turniej o Puchar Małego Powstańca
Turniej o Puchar Małego Powstańca

Obchodom 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego towarzyszy, tradycyjny już, Międzynarodowy Turniej Piłkarski „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”.

W zawodach, które potrwają od 31 lipca do 2 sierpnia, biorą udział krajowe i zagraniczne drużyny piłkarskie złożone z 10-latków. Jest to już siódma edycja zawodów.

Jerzy Piekarzewski, założyciel Fundacji na rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego, która organizuje zawody, podkreśla:

To jest turniej zorganizowany dla upamiętnienia dzieci, które walczyły w powstaniu i oddały życie za swoją stolicę, które nie miały szczęścia cieszyć się swoim dzieciństwem

Jerzy Engel, współorganizator imprezy, na konferencji prasowej poprzedzającej zawody komentował:

Faworytami zwykle są zespoły z Niemiec i z Ukrainy. Oni rzeczywiście grają bardzo dobrze, ale od czasu do czasu bywa, że i zespoły nasze, warszawskie też pokażą dobry futbol. Jeśli chodzi o futbol dziecięcy, to trudno cokolwiek przewidywać.

Turniej odbywa się w dniach 31 lipca 2 sierpnia na terenie ośrodka „Konwiktorska” Stołecznego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” przy ulicy Konwiktorskiej 6 (stadion Polonii). W tegorocznej edycji weźmie udział 10 drużyn z Polski, Niemiec, Ukrainy i Anglii.

Nasz kraj reprezentują zespoły z Warszawy i okolic:

  • MUKS Kosa Konstancin,
  • PKS Radość,
  • KS Ursus, KS
  • Milan Milanówek
  • oraz dwa zespoły Polonii Warszawa.

Rywale zagraniczni to:

31 lipca 2014 17:37