0

BBTS Bielsko-Biała pokonało AZS PW

AZS Politechnika Warszawa

BBTS Bielsko-Biała. Ta drużyna nie będzie się dobrze kojarzyła siatkarzom AZS Politechnika Warszawa.

Już w pierwszym meczu w Warszawie dość niespodziewanie warszawiacy polegli 1:3. Na rewanż do Bielska-Białej jechali jednak z nadziejami na zwycięstwo. Nadziejami uzasadnionymi przede wszystkim słabą formą rywala, który nie wygrał meczu od blisko dwóch miesięcy. Na nieszczęścia dla AZS-u akurat do konfrontacji ze stołecznym zespołem.  Inżynierom nie udało się bowiem w Bielsku-Białej wygrać nawet seta.

Mecz co prawda nie był do ”jednej bramki”, na co wskazywałby rezultat 3:0.
Szczególnie w drugim secie losy rywalizacji ważyły się do ostatniej piłki. Ostatecznie z tej wymiany ciosów zwycięstwo wyszli siatkarze BBTS wygrywając tę najbardziej zaciętą partię 31:29. W ostatnim secie z rozpędu rozjechali rywala do 22 i Akademicy mogli udać się w długą podróż powrotną do Warszawy.

Za gracza meczu został uznany został przyjmujący BBTS-u – Bartłomiej Lipiński.

BBTS Bielsko-Biała : AZS PW