0

Legia pokonuje Pruszków

Legia Warszawa radość ławki rezerwowej
Legia Warszawa – radość ławki rezerwowej

W meczu 15 kolejki  1 ligi koszykówki Warszawska Legia pokonała Znicz Basket Pruszków 97-68 (15:23, 24:14, 25:22, 33:9) tym samym rewanżując się za przegraną w drugiej kolejce 72-69 (16-20, 17-21, 15-11, 24-17)

Początek meczu na gościnnym Torwarze nie wyglądał zbyt dobrze w wykonaniu wojskowych.Początek meczu należał do gości z Pruszkowa.Zawodnicy Znicza skutecznie rozgrywali swoje akcje i momentami ich przewaga wynosiła nawet 12 pkt.

Zawodnicy Legii przebudzili się dopiero w połowie drugiej kwarty.Od tego momentu stołeczna drużyna zaczęła kontrolować mecz. Legionistów poprowadził do wygranej Arkadiusz Kobus który zdobył w tym meczu Double-double 21 pkt. oraz 10 zbiórek.

Arkadiusz Kobys poprowadził Legię do wygranej w derbach
Arkadiusz Kobus – poprowadził Legię do wygranej w derbach

W drużynie gości na wyróżnienie zasługuje Marcin Kowalewski który zdobył 18 pkt. oraz miał 7 zbiórek oraz Paweł Hybiak który skutecznie rozgrywał akcję oraz zaliczył 4 asysty.

Paweł Chybiak skutecznie mija zawodnika wojskowych
Paweł Chybiak – skutecznie mija zawodnika wojskowych

Na meczu był obecny współwłaściciel piłkarskiej Legii Bogusław Leśnodorski, który oglądał mecz z loży honorowej.

Bogusław Leśnodorski współwłaściciel piłkarskiej Legii
Bogusław Leśnodorski – współwłaściciel piłkarskiej Legii

Następny mecz Legia zagra na wyjeździe 17.01 w Sosnowcu, gdzie zmierzy się z miejscowym Zagłębiem.

Kolejny mecz przed własną publicznością wojskowi rozegrają również na Torwarze 24.01 o godzinie 19:45, a ich przeciwnikiem będzie zespół SKK Siedlce, który aktualnie zajmuje 13 miejsce.

W pierwszym meczu w Siedlcach Legia wygrała 58-89 (23-26, 14-23, 14-21, 7-19).

Bilety na ten mecz można kupować na stronie ebilet.pl. Ceny biletów bez zmian 15 złotych – młyn oraz 20 złotych – sektory rodzinne