0

D(P)opłynęła Wisła

Legia Warszawa - Wisła Kraków
Legia Warszawa - Wisła Kraków – Legia Warszawa - Wisła Kraków

Legia Warszawa kontra Wisła Kraków. Rywalizacja z tradycją. Najczęściej o najwyższe cele. Walka na boisku, emocje na trybunach.

W tym roku obie drużyny muszą zdobywać punkty, żeby włączyć się do walki o wymarzone cele. Legia musi wygrać, żeby złapać kontakt z prowadzącą w tabeli tercetem: Jagiellonia, Lech, Lechia. Humory Wojskowym poprawiły dwie kolejne porażki gdańszczan. Z drugiej strony formą imponują poznaniacy, którzy wygrywają pewnie i wysoko. Rywalizacja o mistrzostwo z trzema rywalami może nie być tak skuteczna jak ubiegłoroczna z rodzynkiem z Gliwic. Mecze, takie jak z Wisłą, trzeba więc bezwzględnie wygrywać, szczególnie że przed stołeczną drużyną jeszcze w zasadniczej rundzie dwa trudne wyjazdy: w przyszłym tygodniu na Lechię, a następnie do Poznania.

Wisła zaczęła sezon fatalnie i była upatrywana nawet jako kandydat do spadku. Jednak po serii porażek i – jak to w polskiej lidze – zmianie trenera drużyna zaczęła wygrywać. Przed Mistrzem Polski, który jeszcze chyba nie złapał w tej rundzie szczytowej formy (o czym świadczy także słabe momentu mimo wygranej w Lubinie LINK) dzisiejszy mecz może nie być formalnością.

Mecz się opóźnił z powodu efektownej oprawy kibiców Legii Warszawa.

• 10 minuta – znakomita okazja dla Legii, ale strzał Kaspera Hamalainena broni Łukasz Załuska
  • 11 minuta – 1:0 dla Legii!!! Miroslav Radović po znakomitym podaniu Guilherme drybluje bramkarza gości i pewnie umieszcza piłkę w siatce
  • 12 minuta – zrobił się mecz – w odpowiedzi Wisła, ale Arkadiusz Malarz wybija piłkę na rzut rożny
  • 18 minuta – centymetrów zabrakło Legii, do prostopadłego podania szybciej dopadł bramkarz gości – Radović był tuż tuż
  • 21 minuta – wychodzącego na czystą pozycję Radovica nieprzepisowo powstrzymał Ivan Gonzalez – tylko żółta kartka
  • 23 minuta – z wolnego Guilherme – wysoko nad bramką
  • 25 minuta – kolejna żółta kartka dla zawodnika Wisły – Patryk Małecki
  • 31 minuta – udana akcja obronna Macieja Dąbrowskiego
  • 35 minuta – rzut rożny dla Wisły i fantastyczna okazja dla gości, strzał Petara Brleka w bliskiej odległości broni Malarz, a po dobitce piłka dosłownie o centymetry mija bramkę Malarza
  • 38 minuta – Legia się cofnęła, Wisła zwietrzyła szansę

Dobra pierwsza połowa w wykonaniu Legii i zasłużone prowadzenie. Końcowe minuty wskazują jednak, że Wisła nie złożyła broni.

• 46 minuta – podobnie jak w Lubinie Legia w drugiej połowie zaczyna tracić bramki z pozycji spalonej przeciwnika
  • 58 minuta – coraz większy niepokój na Łazienkowskiej, 1:0 to nie jest wystarczająca zaliczka