0

Dreszczowiec na Torwarze

ONICO Warszawa - Dafi Społem Kielce – COS Torwar
fot. Marcin Banaszkiewicz

Siatkarze ONICO Warszawa pokonali w meczu 21. kolejki PlusLigi Dafi Społem Kielce 3:2. Dla stołecznych siatkarzy było to 12. ligowe zwycięstwo z rzędu.

W roli faworyta, na boisko wybiegli podopieczni Stephane’a Antigi, dla których zwycięstwo z przedostatnim zespołem tabeli miało być formalnością. Jednak to, co zobaczyli kibice, to był prawdziwy sportowy rollercoaster.

Po zaciętym boju i wymianie set za set, dopiero w tie break’u stołeczni siatkarze rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść, pozostając niepokonanymi w PlusLidze od 12. spotkań i pewnie zajmując drugie miejsce w tabeli. Aktualnie do prowadzącej Zaksy Kędzierzyn Koźle ONICO traci 8 pkt.

Powiedzieli po meczu:

Guillaume Samica:

Brakuje nam trzech zawodników, dlatego to, co dzisiaj wydarzyło się w meczu z Dafi Społem Kielce niestety nie może być wielkim zaskoczeniem. Za nami również tydzień bardzo ciężkich treningów, dlatego nie byliśmy w najlepszej dyspozycji. Najważniejsze jednak, że mimo wielu problemów pokonaliśmy kielczan. Mamy świadomość, że każdy zespół w PlusLidze jest niebezpieczny. Zawodnicy z Kielc podeszli do meczu bez cienia strachu i postawili się nam

Stephane Antiga:

Mamy kilka problemów, ale zwycięstwo jest najważniejsze. Żeby awansować do fazy play-off, trzeba zdobyć jeszcze wiele punktów

ONICO Warszawa – Dafi Społem Kielce

3:2

(25:15, 23:25, 25:21, 15:25, 15:10)

MVP: Guillaume Samica

ONICO: Kowalczyk (8), Samica (15), Brizard (3), Gjorgiew (20), Włodarczyk (14), Wrona (12), Wojtaszek (l), Gruszczyński, Firlej, Warda.
Trener: Stephane Antiga

Dafi Społem: Stępień (1), Schamlewski (2), Wachnik (24), Pawliński (11), Superlak (2), Morozau (11), Czunkiewicz (l), Dokić (2), Szymański, Nalobin (3), Adamski.
Trener: Dariusz Daszkiewicz

Fotorelacja:

17 lutego 2018 13:18

Komentarze