0

Dziś Barbórka 2017

Syrenka z Karowej - trofeum Rajdu Barbórka
"Rajdowa" Syrenka z Karowej – trofeum Rajdu Barbórka
fot. Andrzej Seta

Przed najbardziej prestiżowym rajdem w Polsce spotkali się mistrzowie by przekazać kibicom pozdrowienia.

Dziś kierowcy są już po pierwszym odcinku specjalnym na warszawskim Bemowie i drugim na torze w Modlinie.  W dniu wczorajszym przedstawiciele organizatorów: prezes Autombilklubu Polski pan Romuald Chałas, dyrektor Rajdu Barbórka pan Daniel Siemczuk zaprosili asów dzisiejszego rajdu.
Na konferencji stawiły się załogi

  • Tomasz Kuchar – Magda Lukas-Jurkowski (nr 3)
  • Kajetan Kajetanowicz – Jarosław Baran (nr 1)
  • Filip Nivette – Kamil Heller (nr 2)
  • Gilles Panizzi –  Christophe Note (nr 5)
  • Bryan Bouffier – Xavier Panseri (nr 4)

Bardzo nas ucieszyła wypowiedź Filipa Nivette, warszawiaka, który po 24 latach zdobył wreszcie dla nas Mistrzostwo Polski [LINK]

Dla mnie Barbórka to rajd  domowy, znam tę imprezę bardzo dobrze. Fakt, jesteśmy aktualnymi mistrzami Polski (z Kamilem Hellerem), ale założenia mamy te same: chcemy pojechać jak najlepiej.

„Nasza załoga” Bartek2 jadąca z numerem 84 czyli Bartłomiej Michalski i Bartłomiej Pawlik (obaj AK Polski) ściga się samochodem Lancia Delta Integrale. Czy numer startowy przyniesie im szczęście? Być może, ostatecznie to ich rok urodzenia.

Bartek Pawlik (z lewej) i Bartek Michalski - przed Rajdem Barbórka 2017
Bartek Pawlik (z lewej) i Bartek Michalski – przed Rajdem Barbórka 2017

Tor Modlin.

Nowością w tegorocznego Rajdu Barbórka jest Odcinek Specjalny w Modlinie.
Kierowcy pojadą torem oficjalnie jeszcze nie oddanym do użytku.
Tor Modlin ośrodek zbudowany siłami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Służył będzie jako ośrodek dla szkolenia ale i komercyjnie, na imprezy integracyjne związane z motoryzacją, miejsce prezentacji samochodów i miejsce pokazów oraz różnego rodzaju rywalizacji. Są tam płyty poślizgowe i szarpaki, na których trenować mogą nawet autobusy i ciężarówki. Są też górki z zakrętami i na długiej prostej.
Ośrodek wygląda bardzo dobrze. Nie ma się czego wstydzić Europą i światem. Nowoczesne sale konferencyjne w eleganckich budynkach z tarasami dla publiczności na dachach. Ośrodek otoczony jest lasem, tuż obok lotnisko i droga krajowa nr 7 czyli autostrada do Płońska.

Park maszyn

2 grudnia 2017 10:36

Komentarze