0

Hildeberto – IN, Vadis – OUT

zawodnikiem Legii
Hildeberto Jose Morgado Pereira – zawodnikiem Legii
fot. Legia Warszawa

Już w środę Legia Warszawa zainauguruje rozgrywki pucharowe.

Legionistów czeka wyprawa do stolicy Wysp Alandzkich Mariehamn. Trener Jacek Magiera na pierwszy mecz II rundy el. Ligi Mistrzów UEFA z mistrzem Finlandii IFK Mariehamn zabrał 22 zawodników.

Kadra Legii:

  • Bramkarze: Radosław Cierzniak, Arkadiusz Malarz, Jakub Szumski
  • Obrońcy: Łukasz Broź, Maciej Dąbrowski, Adam Hlousek, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Mateusz Żyro
  • Pomocnicy: Guilherme, Kasper Hamalainen, Michał Kopczyński, Rafał Makowski, Krzysztof Mączyński, Konrad Michalak, Łukasz Moneta, Thibault Moulin, Dominik Nagy, Mateusz Szwoch, Sebastian Szymański
  • Napastnicy: Jarosław Niezgoda, Vamara Sanogo

Mecz z mistrzem Finlandii IFK Mariehamn rozpocznie się w środę, 12 lipca, o godz. 20. Bezpośrednia transmisja telewizja w TVP 1 i TVP Sport.

Jacek Magiera

Zaczynamy eliminacje Ligi Mistrzów UEFA. Rok temu graliśmy w fazie grupowej, teraz chcemy powtórzyć tamten sukces. W środę musimy zaprezentować się jak najlepiej i pokonać Finów.

Chcemy walczyć, podchodzimy do pierwszego meczu eliminacyjnego z pokorą i wiarą w siebie. Oczekuję po prostu dobrego spotkania. Chciałbym, aby zarówno jedna, jak i druga drużyna zagrały w taki sposób, w jaki najlepiej potrafią. Poświęciliśmy dużo czasu, aby zobaczyć jak prezentuje się nasz rywal. Jednak jak zawsze – koncentrujemy się przede wszystkim na sobie. Drużyna ma grać w swoim stylu, od pierwszej do ostatniej minuty.

Co sądzę o Kasperze Hamalainenie? Mam nadzieję, że w środę na boisku będzie tak samo gwiazdą, jak teraz, na konferencji. To ceniony piłkarz w Polsce, ceniony w Legii. Daje dużo drużynie: w szatni, na treningu, w meczach. Miło pracować z takim zawodnikiem, który zawsze jest przygotowany i gotowy do pracy.

Hildeberto Jose Morgado Pereira

21-letni Portugalczyk, który w ostatnim sezonie był wypożyczony z SL Benfiki do Nottingham Forest, podpisał 4-letni kontrakt. Do drużyny mistrza Polski dołączył na zasadzie transferu definitywnego. Hildeberto Jose Morgado Pereira urodził się 2 marca 1996 roku w Lizbonie. Jest wychowankiem „Orłów”. W ubiegłym sezonie w barwach Nottingham Forrest wystąpił w 25 meczach na boiskach Championship, w których zdobył dwie bramki i miał dwie asysty.

Jest bardzo uniwersalnym graczem, występował jako prawy obrońca, skrzydłowy, środkowy pomocnik i napastnik. W Nottingham najczęściej wystawiany był na prawej stronie bloku defensywnego.

Berto zaczynał przygodę z futbolem w Ponte Frielas. Następnie grał w Odivelas, potem w Loures, aby w 2011 roku trafić do Benfiki. W 2015 roku zadebiutował w zespole rezerw. Od sezonu 2013/14 do 2015/16 regularnie występował w UEFA Youth League, dochodząc ze swoim zespołem do finału tych rozgrywek w 2014 r.

Nowy nabytek warszawskiej Legii jest również młodzieżowym reprezentantem Portugalii. Po raz pierwszy, w kadrze U-18, zawodnik wystąpił w towarzyskim meczu z reprezentacją Polski 3 grudnia 2013 roku, wygranym przez Portugalczyków 3:1. Zaliczył także sześć występów w kadrze U-19 i pięć w kadrze U-20.

W barwach Legii Warszawa Hildeberto Jose Morgado Pereira będzie występował z numerem 7.

Vadis Odjidja-Ofoe

Skończyła się odyseja z transferem najlepszego gracza polskiej ligi ostatniego sezonu. Vadis, jak można się było spodziewać, opuszcza Legię. Ostatecznie wybrał ofertę greckiego Olympiakosu Pireus.

11 lipca 2017 16:12

Komentarze