0

Hutnik zwyciężył w Warce

Hutnik Warszawa - rzuca
Hutnik Warszawa – rzuca

Hutnik Warszawa w miniony weekend pojechał do Warki, gdzie zmierzył się z tamtejszym KS Pułaski. Podopieczni Marcina Olesińskiego wygrali 82:72.

Do Warki „Duma Bielan” pojechała w roli faworyta i nie zawiodła, choć początek spotkania do łatwych nie należał. Pierwsza kwarta zakończyła się na korzyść gospodarzy, którzy prowadzili 18:9. Zawodziła przede wszystkim skuteczność rzutowa, w drugiej kwarcie było zdecydowanie lepiej, choć drużyna prowadzona przez Roberta Szczepaniaka nadal utrzymywała prowadzenie. Po zmianie stron „Hutnicy” poprawili swoją skuteczność, grali czujniej w obronie. Na efekty nie trzeba było długo czekać, trzecią kwartę warszawiacy wygrali 25:14, a czwartą 31:23 i cały mecz 82:72.

Dość niespodziewanie wyjazdowe spotkanie przegrał lider – PKK Żubry Białystok, który grał z MKS Ochota Warszawa. Gospodarze wygrali 88:87. Tym samym Hutnik zrównał się liczbą punktów z białostockim klubem, z którym już za tydzień zmierzy się we własnej hali.