0

Jest szansa na Mistrzostwo Świata!

6. Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka
6. Mistrzostwa Świata – Dzieci z Domów Dziecka
fot. mat. prasowy

Biało-czerwoni mają jeszcze szansę zostać piłkarskim Mistrzem Świata 2018!

Za miesiąc w Warszawie stanie do walki o tytuł Mistrza Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej blisko 30 drużyn.

Podczas kolejnej odsłony tego największego na świecie piłkarskiego turnieju dzieci z Domów Dziecka nie zabraknie sportowych emocji, równie mocnych jak te, które towarzyszą podczas trwającego Dużego Mundialu.

Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy

Warszawa po raz szósty będzie gospodarzem największego na świecie piłkarskiego turnieju dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Bardzo się cieszę, że nasze miasto od początku jest zaangażowane w to wspaniałe sportowe wydarzenie. Dokładnie za miesiąc blisko 30 drużyn reprezentujących kraje z całego świata wbiegnie na murawę miejskiego stadionu, aby zawalczyć o zwycięstwo podczas warszawskiego mundialu. Nasi reprezentanci będą bronić zdobytego przed rokiem tytułu II Wicemistrzów Świata, ale mocno trzymamy kciuki, aby tym razem stanęli na najwyższym miejscu na podium z pucharem w dłoniach i złotymi medalami na szyjach.

Na dzieci z domów dziecka z całego świata Warszawa czeka z otwartymi ramionami już po raz szósty.

To wielkie piłkarskie święto tradycyjnie odbędzie się na stadionie miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Łazienkowska 3), na którym swoje spotkania na co dzień rozgrywa Legia Warszawa. Na murawę wbiegną zawodnicy m.in. z: Wietnamu, Tajlandii, Palestyny, Japonii, Jordanii, Egiptu, oraz krajów z całej Europy.

Biało-czerwoni

zawalczą o tytuł Mistrza Świata

Powołanie do reprezentacji otrzymało 15 najlepszych zawodników z Polski.

Denis Wiśniewski ze Sternika Szczecin (Mistrz Polski 2018):

Dostanie się do kadry było moim marzeniem, walczyłem o to przez trzy lata i wreszcie mi się udało. Dlatego będę walczyć z całych sił. Pokażę, że nie jestem tu przypadkiem.

Szymon Przybylski z DB Team Więcbork, reprezentant z roku 2017:

Treningi są ciężkie, trzeba bardzo pracować, żeby zostać wybranym do reprezentacji na Mistrzostwa Świata. Reprezentowałem już Polskę na V Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka. To było coś wspaniałego!

Na wszystkich, którzy w niedzielę, 29 lipca, przyjdą na Legię, aby wspierać młodych zawodników czeka mnóstwo atrakcji, m.in. strefa gwiazd, gdzie będzie można spotkać gości specjalnych mistrzostw.

Jak co roku nie zabraknie piłkarskich autorytetów, którzy wspierają młodych zawodników, a to nie koniec sportowych emocji czekających na kibiców.

Po wielkim finale rozegrany zostanie mecz gwiazd: Telewizja vs. Internet, w którym swoje umiejętności piłkarskie zaprezentują aktorzy, dziennikarze i youtuberzy.

 • Organizatorem VI Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka jest
  Stowarzyszenie Nadzieja na Mundial.
 • Partnerem strategicznym turnieju jest m.st. Warszawa.
 • Patronami turnieju są:
  Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Nożnej.
 • Partnerem głównym jest Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka MSWiA.
 • Sponsorem VI Mistrzostw Świata jest firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka. Sponsorami są również firmy Cosmedica, Wratislavia BIO-diesel i Nova.
 • Patronami medialnymi zawodów są
  TVP Sport i Polska Agencja Prasowa.
1 lipca 2018 16:48

Komentarze