0

Kapela Weselna do Brazylii

10 czerwca 2017
Neymar Jr’s Five – 10 czerwca 2017
fot. Damian Kramski

W sobotę, 10 czerwca, w Warszawie odbył się ogólnopolski finał Neymar Jr’s Five.

W piłkarskich rozgrywkach wzięło udział 20 najlepszych drużyn z różnych stron Polski, które miejsce w finałowej stawce wywalczyły podczas turniejowej trasy. Tournée sygnowane imieniem gwiazdy Barcelony w ciągu minionego miesiąca odwiedziło 10 miast. Zacięte zmagania w stolicy wygrała drużyna „Kapela Weselna”! Po walce w finale z dotychczasowym polskim mistrzem turnieju „UKS Bródno” i dogrywce 1 x 1, to im dopisało szczęście. 8 lipca będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Neymar Jr’s Five w Brazylii.

Druga edycja Neymar Jr’s Five zgromadziła na turniejowych boiskach 275 drużyn. Ponad 1600 zawodników na własnej skórze poznało złotą zasadę rozgrywek: tracisz bramkę, tracisz zawodnika. Dynamiczna formuła, gra na małe bramki wydrążone w specjalnych bandach i szybkie mecze przypadły do gustu młodym graczom w Polsce. Bardzo wysoki techniczny poziom zaprezentowany przez zwycięzców przystanków kwalifikacyjnych zwiastował niesamowite emocje w finale.

Pierwsze drużyny stawiły się na boisku w parku Agrykola jeszcze przed otwarciem biura zawodów. Niektórzy na wielki finał mieli do pokonania kilka przystanków metrem, inni kilka godzin pociągiem, część ciężką wyprawę samochodem, tak jak drużyna MILLENIUM, która przyjechała z Nowego Sącza. Po rejestracji drużyn dyrektor sportowy turnieju Bartek Caliński rozpoczął oficjalnie imprezę.

Przed losowaniem grup odbyło się wręczenie nagrody specjalnej dla najbardziej utalentowanego szesnastolatka. Poszukiwania najbardziej wartościowego, wyróżniającego się gracza z rocznika 2000 trwały przez całą turniejową trasę. Michał Podogrodzki, przedstawiciel firmy Allianz, wręczył nagrodę Kubie Pietrkowi (zawodnikowi z Wrocławia), w ramach której pojedzie na 6 dniowy obóz piłkarski, spotka się z gwiazdami drużyny Bayern Monachium i będzie miał szansę trenować pod okiem ich trenerów.

Mistrzowska dwudziestka została podzielona na 4 grupy, w których drużyny grały mecze systemem każdy z każdym. Za zwycięstwo otrzymywali 3 pkt., za remis 1, a za porażkę 0 pkt. Do ćwierćfinałów awansowało 8 zespołów, które uzbierały największą liczbę punktów. W fazie pucharowej kibice licznie zebrani na trybunach znajdujących się pomiędzy dwoma boiskami mogli zobaczyć wszystkie smaczki najdynamiczniejszego turnieju piłkarskich piątek na świecie. Finezyjnie zdobyte bramki, zwycięstwa „do zera”, pojedynki 1 vs. 1 w przypadku remisów i karne wykonywane z połowy boiska na pustą bramkę.

Najbardziej emocjonującym spotkaniem był tego dnia mecz o wyjazd na Mistrzostwa Świata Neymar Jr’s Five w Brazylii. W wielkim finale zmierzyły się drużyny UKS BRÓDNO (zwycięzca finału Neymar Jr’s Five w 2016 roku) i KAPELA WESELNA (wygrała eliminacje w Krakowie). Obrońcy tytułu pokazali, że grają u siebie i pewnie weszli w spotkanie. Wymiana piłkarskich ciosów trwała przez 10 minut, piłka wielokrotnie obijała bramkowe bandy po obu stronach ale nie wpadła do siatki i mecz zakończył się remisem 0:0. O tym, kto pojedzie do brazylijskiego Praia Grande i zmierzy się z reprezentantami 52 innych państw zadecydował pojedynek 1 vs. 1. Na placu gry oglądaliśmy wyrównaną walkę najlepszych dryblerów obu ekip. Ostatecznie to napastnik KAPELI WESELNEJ zmylił przeciwnika i zapewnił swojej drużynie mistrzowski tytuł i piłkarską przygodę życia w Brazylii.

Wojtek Przybył, zdobywca kluczowej bramki:

Nasza ekipa na co dzień gra na imprezach weselnych. Dziś pokazaliśmy, że gramy też w piłkę i to bardzo dobrze. Obiecujemy, że w naszym kalendarzu znajdziemy czas na treningi i w lipcu będziemy godnie reprezentować Polskę na  światowych finałach. Może zatańczymy z Neymarem.

PODIUM

Ogólnopolskiego Finału Neymar Jr’s Five 2017

  1. KAPELA WESELNA
  2. UKS BRÓDNO
  3. VAMOS GDAŃSK
11 czerwca 2017 08:27

Komentarze