Onico Warszawa - MKS Będzin

W 19. kolejce siatkarskiej PlusLigi, ONICO Warszawa podejmowało przed własną publicznością MKS Będzin.

Po trzech tygodniach przerwy, siatkarze wrócili na ligowe boiska.
ONICO Warszawa pokonało w meczu 19. kolejki MKS Będzin 3:1

Ten dzień był dla stołecznych siatkarzy szczególny. Po pierwsze, chcieli odbudować morale po nieudanym występie na turnieju we Wrocławiu, po drugie byli żądni rewanżu za przegrany pierwszy mecz w Będzinie (2:3), a po trzecie w tym dniu świętował swoje 42 urodziny Stephane Antiga – trener ONICO Warszawa.
Nie mogło być innego planu, jak tylko wygrać.

Jednak początek meczu nie rozpoczął się dobrze.
W kilka chwil Goście doprowadzili do stanu 0:4 i zmusili francuskiego szkoleniowca do pierwszego time-outu. Po przerwie gra się trochę uspokoiła, ale podopieczni Stelio De Rocco nie odpuszczali i przy stanie 14:9 dla MKS Będzin, Antiga poprosił o kolejny czas. Zrobiło się nerwowo i ONICO musiało uznać wyższość siatkarzy z Będzina, przegrywając pierwszego seta 20:25

Po krótkiej przerwie zobaczyliśmy zupełnie inny zespół.
W drugim i trzecim secie Siatkarze ONICO  dość szybko wypracowywali, a co najważniejsze, utrzymywali bezpieczną przewagę. Na parkiecie „królowali” Kwolek (najlepiej punktujący w drugim secie), Brizard i Nowakowski. Warszawiacy nie pozostawiali złudzeń przyjezdnym z Będzina, wygrywając kolejno 25:17 i 25:12

Czwarty set rozpoczął się zdecydowanym atakiem siatkarzy MKS’u, którzy dość szybko osiągnęli przewagę 4:1. Za prowadzenie stołecznych postanowił wziąć się Nikola Gjorgiew, który był skuteczny zarówno w bloku, jak i ataku. Kroku dotrzymywali mu Bartosz Kwolek i Wojciech Włodarczyk. Od stanu 14:14 oba zespoły wymieniały się punktami, ale bardziej skoncentrowani siatkarze ONICO doprowadzili do wygranej w secie 25:22 i 3:1 w całym meczu.

ONICO Warszawa – MKS Będzin
3:1

(20:25, 25:17, 25:12, 25:22)

MVP: Jan Nowakowski

Było to 10. ligowe zwycięstwo ONICO z rzędu.
Po dzisiejszym meczu stołeczni siatkarze zajmują drugie miejsce w tabeli, tracąc do liderującej Zaksy Kędzierzyn Koźle 10 pkt. To, czy pozostaną w fotelu wicelidera, zależy od tego, jak zakończy się niedzielne spotkanie Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów.