0

Koniec przygody z LE w tym sezonie dla Legii

Legia Warszawa-Ajax Amsterdam 0-3
Legia Warszawa-Ajax Amsterdam – 0-3

Pusty stadion a pomimo to słyszalny doping Legionistów – w takiej atmosferze na stadionie przy Łazienkowskiej 3, Legia Warszawa rozegrała mecz rewanżowy o awans do 1/8 Ligi Europejskiej z Ajaxem Amsterdam.

Przypomnijmy,  19 lutego na Amsterdam ArenA,  Ajax pokonał Wojskowych 1:0. Decydującą bramkę w 34 minucie meczu strzelił polski napastnik  Arkadiusz Milik.

W dniu dzisiejszym rewanżowy mecz o awans do 1/8 rozgrywek Ligi Europejskiej Legia rozegrała  na własnym  stadionie.  Niestety powtarza się koszmar Legionistów z przed tygodnia. W 11 minucie pierwszą bramkę dla Ajaxu strzela niezawodny Arkadiusz Milik. 3 minuty później pada kolejna bramka  na korzyść  holenderskiego przeciwnika. Ty razem wykonawcą jej jest środkowy obrońca Nick Viergever.  Kolejna, już 3  bramka pada 3 minuty przed regulaminowym końcem pierwszej połowy.  Piłka ląduje w bramce Legii ponownie dzięki Arkadiuszowi Milikowi.  Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0:3 a Wojskowi zeszli z murawy niestety  z 4 żółtymi kartkami.

Początek drugiej połowy meczu przyniósł  nam jedna zmianę w drużynie gości. Z murawy zszedł Davy Klaassen  (10), holenderski napastnik a w zamian na murawę wbiegł z numerem 8 pomocnik holenderskiego pochodzenia Daley Sinkgraven.

Henning Berg pierwsze zmiany  w składzie  stołecznej drużyny wprowadził dopiero w 60 minucie meczu. Boisko opuścili portugalski napastnik Orlando Sa (70) i wychowanek Legii, pomocnik Michał Żyro (33).

Na ich miejsce norweski trener wytypował napastnika Marka Saganowskiego (9) i  pomocnika  Jakuba Koseckiego (20).  W 72 minucie zaszła kolejna zmiana w obu zespołach. W zespole holenderskim na miejsce Joel Veltman’a (3) wszedł Mike van der Hoorn (6) natomiast w drużynie Legii  Michała Masłowskiego (16) zastąpił z numerem 23 Helio Pinto.  Ostatnia zmiana w zespole Ajaxu  podczas dzisiejszego meczu miała miejsce 11 minut przed regulaminowym jej  końcem. Z murawy zszedł Ricardo Kishna (11). Zastąpił go Lucas Andersen (16) .  Pomimo wzmocnienia świeżymi siłami ofensywnej strony Legii stołeczny klub nie dał rady pokonać  holenderskiego Ajaxu Amsterdam.

Z globalnym wynikiem 1/16 rozgrywek  0:4 Legia Warszawa pożegnała się z rozgrywkami w Lidze Europejskiej.

Zza murów stadionu słychać było nieustający doping kibiców stołecznego klubu.
Im dłużej trwał mecz tym doping był  intensywniejszy i głośniejszy.  W trakcie przerwy duża część kibiców zawiedziona niekorzystnym  wynikiem Legii opuściła okolice Torwaru i Łazienkowskiej.  Pomimo to doping nadal był słyszalny i wspierał Wojskowych w ciężkiej walce o zwycięstwo i awans do 1/8 rozgrywek LE.

1 marca 2015 o 18:00 Legia podejmie Podbeskidzie Bielsko Białą. Być może ten mecz odwróci złą passe stołecznej drużyny.  Trzymamy kciuki….