0

Koszykarki UW walczą o pierwsze miejsce w tabeli swojej grupy w I lidze

Koszykarki AZS UW
Koszykarki – AZS UW

W piątej kolejce I ligi koszykówki kobiet reprezentantki UW wygrały ważny mecz w Pabianicach.

Dzięki korzystnemu rezultatowi podtrzymały passę czterech kolejnych zwycięstw. W następnym spotkaniu zmierzą się na własnym parkiecie z niepokonanym dotychczas KKS Olsztyn. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 2 listopada o godzinie 14.

Z pięciu pierwszych meczów w ramach I ligi stołeczne akademiczki wygrały 4 kolejne przegrywając inauguracyjne spotkanie na wyjeździe w Płocku. Ostatnie rozegrały w niedzielę 26 października w Pabianicach. Świetny początek tego meczu zapowiadał zdecydowane zwycięstwo warszawianek, jednak w połowie trzeciej kwarty gospodynie odrobiły straty i doprowadziły do wyrównanej końcówki. Dzięki zmianie obrony na strefową reprezentantki UW nie straciły w kluczowym fragmencie czwartej kwarty punktów, rzucając w tym czasie 18 i ostatecznie wygrały 55:63.

Kolejnym przeciwnikiem koszykarek AZS UW będzie dotychczas niepokonany KKS Olsztyn. W trakcie przygotowań do sezonu sparing pomiędzy obiema drużynami zakończył się na korzyść stołecznej drużyny. Mecz ligowy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 listopada o godzinie 14:00 na sali sportowej Wydziału Zarządzania UW przy ulicy Szturmowej 1/3.