0

Legia Warszawa w fazie play-off

Legia Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza

W Wielką Sobotę, koszykarze Legii Warszawa po wygranej z GTK Gliwice zapewnili sobie udział w fazie play-off.

Koszykarze Legii Warszawa w meczu 29. kolejki Energa Basket Ligi mierzyli się GTK Gliwice, zespołem, który zdołał już sobie zapewnić ligowy byt i jednocześnie nie miał już szans na pomyślną walkę o miejsce w najlepszej ósemce ligi. Warszawianie musieli mecz wygrać, by móc cieszyć się z awansu do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

Podopieczni trenera Tane Spaseva cel osiągnęli pokonując drużynę z Gliwic 84:67.

1.

Świetnie spotkanie rozpoczął Omar Prewitt. Lider Legii zdobył osiem pierwszy punktów zespołu. Gliwiczanie nie ustępowali gospodarzom starając się zdobywać punkty spod kosza w głównej mierze za sprawą Kacpra Radwańskiego. Pierwsza kwarta upłynęła pod dyktando stołecznej drużyny, choć nie zbudowała ona wyraźniej przewagi nad rywalem prowadziła 18:14.

2.

Przewaga legionistów zarysowała się na początku drugiej odsłony – zza linii 6.75 trafił Sebastian Kowalczyk, na linii rzutów osobistych nie pomylił się Jakub Karolak i Legia prowadziła 23:15. Dodatkowo zawodnicy GTK szybko popełnili piec przewinień co skutkowało rutami wolnymi dla warszawian. Zespól trenera Tane Spaseva stracił nieco skuteczność co skrzętnie wykorzystali rywale nieco zmniejszając stratę, ale niemoc strzelecka przełamał Mo Soluade trafiając za trzy punkty. W połowie drugiej kwarty było 28:25 dla Legii, a po kilku kolejnych minutach to GTK wyszło na minimalne prowadzenie. Stołeczny zespól odpowiedział najlepiej jak mógł – za trzy trafiali Omar Prewitt i kapitan Sebastian Kowalczyk co pozwoliło na odzyskanie prowadzenia przed przerwą (37:33).

3.

Niesamowity Omar Prewitt

Po powrocie z szatni warszawianie ruszyli do ataku z nową mocą. Ponownie szala na parkiecie Omar Prewitt, którego kolejna celna trójka skłoniła trenera gliwiczan do zażądania przerwy w grze. Na półmetku trzeciej kwarty gospodarze prowadzili 52:41 a wspomniany Prewitt miał na swoim koncie już 25 punktów! Legioniści rozkręcili się na dobre i kontrolowali przebieg spotkania. Na decydującą, czwartą kwartę wychodzili prowadzać 62:53.

4.

Gospodarze nie tracili koncentracji i konsekwentnie realizowali założoną wcześniej strategię. Punktowali Jakub Karolak i Filip Matczak, z powodzeniem w defensywie pracowali Rusłan Patiejew czy Mo Soluade. Legia nieuchronnie zmierzała po zwycięstwo, gliwiczanie nie byli w stanie postawić się dobrze funkcjonującej maszynie trenera Tane Spaseva. Bez zbędnych nerwów spotkanie z GTK zakończyło się wygraną koszykarzy Legii 84:67.