Mazowieckie zespoły nadal w komplecie w Pucharze Polski

Finał Pucharu Polski w piłce nożnej w sezonie 2013/2014
Finał Pucharu Polski – w piłce nożnej w sezonie 2013/2014

Do rywalizacji nowego sezonu Pucharu Polski 2014/2015 przystąpiło 6 podwarszawskich i mazowieckich zespołów. Teoretyczne szansę awansu miała połowa, a tymczasem ujrzymy wszystkie ekipy w kolejnej rundzie wstępnej, będącej przepustką do zasadniczej fazy krajowego pucharu, którego obrońcą jest bydgoski Zawisza.

Tak świetnego kompletu występów mazowieckich ligowców nie spodziewali się chyba nawet sami zainteresowani. Łącznie w sześciu meczach nasze zespoły zdobyły 15 bramek, tracąc tylko dwie! Szczególne słowa uznania należą się zawodnikom podwarszawskiej Sparty Jazgarzew (okolice Kontancina), która rozbiła w pył jedną z rewelacji poprzedniego sezonu II ligi, słynną Stal Mielec 4:1. Goście mierzący się z rywalami, ustępującymi im dwoma klasami rozgrywkowymi, z pewnością nie spodziewali się takich niemiłych wrażeń. Zapewnił im je przede wszystkim zawodnik o dokładnie tak samo brzmiącym  nazwisku – Emil Wrażeń. Za sprawą m.in jego dwóch trafień, po niespełna 20. minutach gry, losy potyczki były rozstrzygnięte. Sparta prowadziła już 3:0 i było wiadomo kogo zobaczymy za tydzień w kolejnej rundzie krajowych rozgrywek.

W pozostałych meczach również dobrze poszło piłkarzom z Mazowsza. Legionovia Legionowo, Znicz Pruszków i Świt Nowy Dwór Mazowiecki jakby umówiły się co do wyniku, wygrywając tym samym stosunkiem bramkowym: 2:0. Bliska tego była też Pogoń Siedlce, lecz do szczęścia zabrakło jej utraconej bramki, przez co beniaminek I ligi od samego początku meczu musiał gonić wynik. Trwało to szczęśliwie tylko dwie minuty, ponieważ już w 3 minucie miejscowi kibice mogli cieszyć się wyrównaniem, a po kwadransie bramką dającą awans do kolejnej rundy. Mecz Pogoni z Bytovią Bytów był najciekawszych ze wszystkich mazowieckich potyczek. Oba te zespoły są świeżo upieczonymi I ligowcami i pewnie nie raz zaskoczą swych rywali na zapleczu Ekstraklasy.

W ostatnim meczu Radomiak Radom bez większych problemów uporał się 3:0 z Sokołem Ostróda. Tym samym ładnie i pewnie zaczął sezon, w którym radomianie będą chcieli z pewnością powrócić na II ligowy front, z którego spadli przed kilkoma tygodniami. O tym samym myśli również Polonia Warszawa, mierząca się już za chwilę z Radomiakiem w tej samej grupie rozgrywek III ligi.

W rundzie wstępnej Pucharu Polski Legionovia, Świt, Sparta i Radomiak zagrają na własnych boiskach. Ich rywalami będą odpowiednio Rozwój Katowice, Siarka Tarnobrzeg, Stalą Stalowa Wola i Olimpia Elbląg. Natomiast na wyjazdach z Odra Opole i Błękitnymi Starogard Szczeciński zmierzą się gracze Znicza Pruszków i Pogoni Siedlce.

19 lipca 2014 21:14