0

Mistrz pokazał klasę na Torwarze

Zwycięski zespół Skra Bełchatów
Zwycięski zespół – Skra Bełchatów

W niedzielne popołudnie AZS Politechnika Warszawska podjęła Mistrzów Polski KPS Skrę Bełchatów. W wypełnionej po brzegi hali Torwar wielokrotni Mistrzowie pokonali stołeczny zespół 3:0 (18:25, 22:25,17:25).

W wypełnionej po brzegi hali Torwar Mistrzowie Polski Skra Bełchatów nie dali szans siatkarzom AZS Politechnika Warszawska pokonując gospodarzy 0-3 w setach 18:25, 22:25, 17:25.

Pierwszy set to zdecydowana dominacja siatkarzy z Bełchatowa 18-25.

Zawodnicy Manuela Falaci dominowali w każdym aspekcie gry m.in. zdobywając 3 asy serwisowe. W pierwszej odsłonie spotkania na wyróżnienie w zespole gospodarzy zasługuje na pewno Aleksander Śliwka.

W drugim secie było widać zdecydowanie lepszą grę AZS-u.
Inżynierowie zaliczyli 3 asy serwisowe oraz zdobyli więcej punktów z ataku. Gospodarze zdobyli również więcej punktów (9) po błędach Mistrzów Polski. Ten set pomimo lepszej postawy gospodarzy zakończył się wynikiem 22-25 dla gości.

Trzeci, jak się później okazało, ostatni set był ponownie przebiegł pod dyktando gości. Zawodnicy z Bełchatowa nie dali najmniejszych szans Politechnice i odnieśli 16. zwycięstwo w sezonie i zbliżyli się do lidera Asseco Resovia Rzeszów, który przegrał niespodziewanie w Olsztynie z miejscowym AZS Indykpol 3-2.