0

Nieskuteczne Biało-czerwone

Mecz Polska - Czarnogóra. Kwalifikacja do EHF EURO 2018
Mecz Polska - Czarnogóra – Kwalifikacja do EHF EURO 2018

W trzeciej serii spotkań kwalifikacyjnych do EHF EURO 2018, Polki musiały uznać wyższość reprezentacji Czarnogóry 20:26 (9:14).

Mecz był rozgrywany w Gdyni.
Polki dały pokaz nieskuteczności, ale czasem też brakowało paniom po prostu  szczęścia. Kilkukrotnie nie trafiały z czystych pozycji oraz sprawdzały wytrzymałość bramki, obijając zarówno słupki jak i poprzeczkę.

Polki zaczęły w składzie: Adrianna Płaczek, Kinga Grzyb, Katarzyna Janiszewska, Joanna Drabik, Aleksandra Zych, Karolina Kudłacz-Gloc i Kinga Achruk.

Kwalifikacji do EHF EURO 2018

Nasze reprezentantki, mecz zaczęły bardzo udanie, a dokładnie bramkarka Adrianna Płaczek która już w pierwszej minucie obroniła rzut karny.

Adrianna Płaczek w meczu Polska - Czarnogóra – Kwalifikacji do EHF EURO 2018

Zawodniczki do 12 minuty toczyły wyrównaną walkę, remisowały, bądź przegrywały jednym oczkiem. Po upływie tego czasu niestety reprezentantki Czarnogóry zaczęły nam odskakiwać. Katerina Bulatović wyprowadziła ekipę gości na prowadzenie 3:5 i od tego momentu już tylko mogliśmy gonić wynik.

Druga odsłona zaczęła się od czterech nieskutecznych ataków Polek.
Druga połowa to był już pogrom i pokaz nieskuteczności naszych atakujących. Trener gości w tej części spotkania mógł dać pograć rezerwowym skrzydłowym, które też wypadały nie najgorzej na tle naszej reprezentacji.

Tempo zawodów nieco spadło, bo obie strony mogły być już powoli myślami przy sobotnim rewanżu w miejscowości Bijelo Polje. Ważne, że Polki zniwelowały część strat, a Sylwia Lisewska pokazała, że może być groźną snajperką także na poziomie międzynarodowym.