0

ONICO 0:3 ZAKSA w drugim meczu finałowym

ONICO Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

W drugim meczu finału PlusLigi ONICO Warszawa przegrało w hali Torwar z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 24:26, 22:25). MVP rywalizacji wybrany został przyjmujący gości Sam Deroo.

Tym razem w wyjściowym składzie ONICO, w miejsce Sharone’a Vernona-Evansa i Jana Nowakowskiego, pojawili się Maciej Muzaj i Graham Vigrass. Na pozostałych pozycjach obeszło się bez zmian, a więc od pierwszych minut oglądaliśmy Łukasika, Brizarda, Wronę, Penczewa oraz Wojtaszka. Goście dokonali jednej zmiany w porównaniu do ostatniego meczu – Szymura rozpoczął spotkanie zamiast Śliwki. Ponadto na Torwarze zobaczyliśmy szóstkę gości w składzie: Deroo, Toniutti, Kaczmarek, Bieniek, Wiśniewski, Zatorski (libero).

I SET

Początek pierwszej partii należał do rywali, którzy zaczęli od prowadzenia 6:3. ONICO jednak szybko wyrównało, po dobrym bloku Wrony (7:7). Kilka minut graliśmy punkt za punkt, jednak kolejną przewagę również wypracowali goście, po serii zagrywek Kaczmarka (15:20). Trener Antiga reagował – Janikowski zmienił Łukasika. I to właśnie ten zawodnik dobrymi zagrywkami przyczynił się do odrobienia strat przez stołecznych (21:21). Niestety w końcówce warszawiacy popełnili dwa techniczne błędy i to kędzierzynianie triumfowali do 22.

II SET

Po dobrej zmianie w pierwszej partii, ONICO rozpoczęło drugiego seta z Janikowskim w składzie. Warszawiacy zaczęli z impetem – 4:0 po dobrej grze blokiem i wykorzystywanych kontrach. ZAKSA dalej dobrze zagrywała, niwelując stopniowo straty po asach Deroo i Bieńka (10:10). Następne kilka minut graliśmy rytmem dwa punkty dla ONICO, odrobienie strat przez gości. Po kilku minutach ZAKSA przełamała stołecznych po kolejnych asach (Szymura i Toniutti). Goście prowadzili już 23:20, jednak stołeczni po raz kolejny uruchomili blok, doprowadzając do remisu 24:24. Dwie następne akcje, po kiwkach Kaczmarka, padły jednak łupem przyjezdnych.

III SET

Trzeci set przyniósł najmniej emocji. Goście, po serii ataków Kaczmarka, zaczęli od prowadzenia 4:1. Wówczas do gry włączył się Łukasik, a jego ataki i blok Muzaja pozwoliły odrobić straty (7:7). ONICO złapało rytm i po kolejnym ataku Muzaja uzyskało nawet dwupunktową przewagę (11:9). Goście znów zaczęli świetnie zagrywać – po asach Toniuttiego uzyskali trzypunktową przewagę (13:16), a kilka minut później podobnie punktował Bieniek, dając kędzierzynianom wysokie prowadzenie w końcówce seta (18:23). Stołeczni odrobili część strat, jednak to było za mało i ZAKSA triumfowała do 22, po ataku ze środka Wiśniewskiego. Najlepszym graczem spotkania wybrano przyjmującego gości, Sama Deroo. Tym samym ZAKSA w rywalizacji finałowej prowadzi 2:0.