0

ONICO – Katowice na żywo

Onico Warszawa - GKS Katowice

Zapraszamy na relacje tekstową z meczu siatkarzy ONICO Warszawa z katowickim GKS.

Rywalizacja z GKS to zaległy mecz 5 kolejki siatkarskiej Plus Ligi. Po porażce sprzed tygodnia z dominującą w tym sezonie ZAKSą (Fotoreportaż) stołeczni kibice liczą na rehabilitację ich pupili. Katowiczanie zawsze jednak są niewygodnym rywalem. Ich trener Piotr Gruszka, popularny i lubiany były Reprezentant Polski, zbudował prawie nową drużynę: przed sezonem zespół zasiliło sześciu nowych siatkarzy.

ONICO zajmuje obecnie 7 miejsce w ligowej tabeli, a ich rywal 11.

GKS rozpocznie mecz w składzie: Tomas Rousseaux, Karol Butryn, Dawid Woch, Marcin Komenda, Rafał Sobański, Bartłomiej Krulicki, Bartosz Mariański

Podstawowe zestawienie ONICO: Jakub Kowalczyk, Andrzej Wrona, Antoine Bizard, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Rafael Araujo, Damian Wojtaszek

• przebudził się Wrona 12:10
  • mimo bardzo ofiarnych obron GKS, ONICO utrzymuje przewagę 13:11, a chwilę później ją powiększa 14:11 i powiększa 15:11 i powiększa 16:11, Gruszka bierze drugą przerwę
  • Gruszka rotuje w składzie, czyżby ten set był już poświęcony?

• Kwolek się zlitował nad rywalem – zaserwował w aut 18:14
  • kontra gości na 18:15, sędziowie jeszcze sprawdzają czy aby na pewno było dotknięcie bloku, decyzja zmieniona na 19:14 – to może być kluczowy moment tego seta
  • Kwolek skutecznie na 20:15, bliziutko finiszu tego meczu
  • kolejna wideoweryfikacja, i ponownie korzystna dla ONICO 21:15
  • blok Łukasik-Wrona 22:15
  • kolejny błąd w przyjęciu, drużyna gości rzuciła bokserski ręcznik na środek ringu 23:16
  • meczbol
  • 25:18 i 3:0

Nie był ten mecz wielkim siatkarskim wydarzeniem. Goście do połowy drugiego seta stawiali opór. Potem przegrywali z własnymi błędami.

ONICO miało przebłyski lepszej gry, a to Araujo, a to Kwolek, a to Brizard. Ten ostatni został uznany najlepszym graczem tego meczu.

Już w przyszłym tygodniu, w środę, kolejne siatkarskie emocje na Torwarze – mecz z drużyną z Olsztyna.

4 grudnia 2018 20:25