0

ONICO show!

ONICO Warszawa

Podpromie zdobyte! Asseco Resovia – ONICO 0:3. Kolejny sukces siatkarzy ONICO Warszawa!

W meczu inaugurującym dwunastą kolejkę PlusLigi pokonali oni na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów 3:0. MVP spotkania wybrano Antoine’a Brizarda, rozgrywającego warszawskiego zespołu.

Trener Stephane Antiga zdecydował się na wystawienie od początku meczu swojego żelaznego składu. Tym samym w barwach ONICO zobaczyliśmy siódemkę: Brizard, Gjorgiew, Nowakowski, Wrona, Kwolek, Włodarczyk i Wojtaszek. W barwach Resovii zagrało z kolei dwóch zawodników, którzy wcześniej występowali w stolicy – Bartłomiej Lemański i Aleksander Śliwka.

I set – świetny powrót do gry

Pierwszy punkt dla naszej drużyny zdobył atakiem ze środka Jan Nowakowski. Siatkarze ONICO próbowali wywrzeć presję na gospodarzach zagrywką, w której popełniali mało błędów, jednak od początku pierwszego seta mieliśmy do czynienia z przewagą Resovii. Składały się na nią głównie bloki (dwukrotnie na Gjorgiewie, którego zmienił Evans) i ataki leworęcznych skrzydłowych – Śliwki i Rossarda, na których sposobu nie mogli znaleźć stołeczni środkowi. W ataku najsolidniej prezentował się z kolei Bartosz Kwolek. Przewagę gospodarzy udało się jednak zniwelować w środkowej części seta, kiedy to po bloku na Śliwce i autowych atakach Schopsa ONICO wyszło na prowadzenie 18:17.

Końcówka partii przyniosła wiele emocji. Najpierw, po kiwce Kwolka i sytuacyjnym ataku Brizarda, stołeczni wyszli na prowadzenie 22:19. Gospodarze nie pozostali jednak dłużni i po asie serwisowym Możdżonka mieliśmy remis 23:23. Wówczas atak z lewego skrzydła skończył Włodarczyk, a przy piłce setowej Wrona zablokował Jarosza, dzięki czemu ONICO wygrało pierwszą partię i objęło prowadzenie w meczu!

II set – Pojedynek bombardierów

Po dobrej zmianie w drugiej części pierwszego seta na boisku pozostał Evans. Drugą partię rozpoczął atomowy atak Rossarda, a po stronie ONICO pierwszy punkt zdobył wspomniany wcześniej reprezentant Kanady. Tym razem od początku oba zespoły grały punkt za punkt i nikomu nie udało się uzyskać przewagi. Rozgrywający obu zespołów odpuścili nieco grę środkiem, przenosząc ciężar akcji na skrzydła. Tutaj niemal bezbłędni byli obaj atakujący – Jakub Jarosz po stronie „Pasów” oraz Vernon-Evans. Dodatkowo obejrzeliśmy kilka dłuższych akcji, w których dobrymi obronami popisywał się Damian Wojtaszek.

Po długim okresie wyrównanej gry, siatkarzom ONICO udało się przełamać rywala w podobnym momencie, co w pierwszym secie. Przy stanie 17:17, dzięki dobrym zagrywkom Evansa udało się uzyskać trzypunktową przewagę. Resovia odpowiadała atakami i asem serwisowy Jarosza, ale dobry atak ze środka Nowakowskiego spowodował, że stołeczni ponownie triumfowali do 23.

III set – ONICO show!

Siatkarze z Warszawy z dużym animuszem rozpoczęli trzeciego seta, wychodząc na prowadzenie 3:0. Trener gospodarzy szybko zareagował na problemy z przyjęciem, wprowadzając na boisko Elvissa Krastinsa. Nie przeszkodziło to jednak w dobrej grze naszego zespołu, który kontrolował sytuację i utrzymywał przewagę. Ponownie dobrze atakowali Kwolek i Evans, których dzielnie wspomagał Włodarczyk.

W środkowej części seta po raz kolejny błysnął Kwolek. Młody przyjmujący skończył trzy ataki z rzędu, do tego dołożył dobre przyjęcie i ONICO prowadziło już 15:9. Takiej przewagi gospodarze nie mogli już odrobić, a to nie był jeszcze koniec. Chwilę później atomowymi serwisami popisał się Vernon-Evans i stołeczni prowadzili aż 22:14. Następnie siatkarze ONICO wywalczyli piłkę setową, którą atakiem ze środka, tak jak w poprzedniej partii, wykorzystał Jan Nowakowski.

Tytuł najlepszego zawodnika spotkania trafił w ręce rozgrywającego Antoine’a Brizarda, ale równie dobrze ten zaszczyt mógł przypaść w udziale każdemu zawodnikowi naszego zespołu. Poza pierwszą częścią inauguracyjnego seta, warszawianie mieli inicjatywę, z czasem zdobywając coraz większą kontrolę nad spotkaniem rozgrywanym na bardzo trudnym terenie. Po wygranej nad Jastrzębskim Węglem ONICO pokonało kolejnego rywala z ligowej czołówki i po trzecim z rzędu zwycięstwie na pewno awansuje w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie rozegramy u siebie – 12 grudnia na Torwarze rywalem ONICO będzie Indykpol AZS Olsztyn.