0

ONICO: szóste zwycięstwo z rzędu!

ONICO Warszawa

Dobra passa Onico Warszawa trwa. W ostatnim spotkaniu 2017 awansowali na 3. miejsce PlusLigi.

Dobra passa siatkarzy Onico Warszawa trwa.
W ostatnim spotkaniu 2017 roku siatkarze ONICO Warszawa pokonali przed własną publicznością Cerrad Czarnych Radom 3:1 (25:15, 31:29, 26:28, 25:22) i awansowali na 3. miejsce siatkarskiej PlusLigi.

ONICO – Cerrad

3:1

(25:15, 31:29, 26:28, 25:22)

Najlepszym graczem spotkania został wybrany Wojciech Włodarczyk

Powiedzieli po meczu

Antoine Brizard:

Pierwszy set był dla nas dosyć łatwy, goście popełnili sporo błędów, przez co ułatwili nam zadanie. Od drugiego seta to się zmieniło, a ostatecznie mecz był bardzo długi. Byliśmy jednak na to gotowi, gdyż ostatnio trenujemy bardzo ciężko. Nie wiem dokładnie, co stało się w trzeciej partii. Uprościliśmy naszą grę, chyba myśleliśmy, że łatwo wygramy to spotkanie 3:0. Pierwszy raz od dawna przegraliśmy końcówkę seta, więc może lepiej czasem przegrać, żeby ostatecznie wygrać i zachować koncentrację na przyszłość. Czułem się dzisiaj nieźle. To nie był mój najlepszy mecz, ale byliśmy dobrze zgrani z atakującymi i udało nam się to wykorzystać.

Andrzej Wrona:

Poza pierwszym setem rywale postawili bardzo trudne warunki, ale skupiamy się już nad celami, które są przed nami. Szóstego stycznia gramy z Łuczniczką, potem ćwierćfinał Pucharu Polski. Nie mamy preferencji, co do rywala, zobaczymy co przyniesie nam losowanie za dwa dni. To pierwsze trofeum, które można zdobyć w tym sezonie, cieszymy się z naszej pozycji w tabeli i z tego, że zagramy w Pucharze.

Wojciech Włodarczyk:

Czy służy nam rola faworyta? Wiadomo, że dzięki dobrym wynikom ostatnich spotkań stajemy się faworytami niektórych meczów. Z drugiej strony powinniśmy być faworytami takich meczów, jak te z Będzinem, czy Szczecinem, których nie udało się wygrać. Nie ma tutaj żadnej prawidłowości, musimy poprawiać naszą grę i zobaczymy, jakie to da miejsce. Staramy się nie myśleć o tym, jakie miejsce możemy osiągnąć w tabeli na koniec, ale jeśli będziemy dobrze grać i wygrywać, to wszystko ułoży się pomyślnie.