0

ONICO niepokonane! Ósme ligowe zwycięstwo z rzędu!

Onico Warszawa - Trefl Gdańsk

Kolejne zwycięstwo siatkarzy ONICO Warszawa. Po horrorze, jaki zafundowali kibicom podczas środowego meczu w 1/4 Pucharu Polski, podopieczni Stephane’a Antigi pewnie pokonali prowadzony przez Andrea Anastasi’ego Trefl Gdańsk

Dla ONICO Warszawa był to 400. mecz w polskiej zawodowej lidze.

Stołeczni siatkarze od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania. Goście byli bezradni, przestraszni zaskoczeni.Gospodarze grali tak, że Antiga co chwilę bił im brawo i ani razu nie zdecydował się na wzięcie czasu. Obecna forma ONICO pozwala z optymizmem spoglądać na zbliżający się turniej FINAL FOUR (27-28.01), w którym zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów. Po drodze czeka ich jednak wyjazdowe spotkanie z GKS Katowice (19.01). Katowiczanie w trzeciej kolejce tej rundy ulegli warszawiakom 1:3

ONICO – TREFL
3:0
(25:16, 25:18, 25:18)

MVP spotkania:Wojciech Włodarczyk

Powiedzieli po meczu

Bartosz Kwolek:

To był nasz najlepszy mecz w sezonie. Bardzo cieszy mnie, że mamy już drugą połowę sezonu, a forma nadal się nas trzyma. Nasza gra cały czas zwyżkuje, gramy coraz lepiej. Za nami trzy mecze w osiem dni, a na koniec zagraliśmy najlepiej. To tylko świadczy o znakomitym przygotowaniu fizycznym. Ciężka praca procentuje teraz tym, że nawet podczas takiego maratonu prezentujemy znakomitą formę. Wytrzymałością i zaparciem potrafimy wygrywać z tak trudnym rywalem w zaledwie trzech setach

Stephane Antiga:

Graliśmy bardzo dobrze, byliśmy niesamowicie skoncentrowani. Z Treflem wygraliśmy przede wszystkim mentalnie.Zagraliśmy imponująco w przyjęciu i bloku, jeszcze lepiej możemy spisywać się w kontrze. Byliśmy pozytywnie nastawieni i to zadecydowało o tak znakomitym wyniku