0

Pogrom Finów

Legia Warszawa

Najmniejszych problemów nie miała Legia Warszawa żeby rozprawić się z mistrzem Finlandii.

Po pewnej wygranej na wyjeździe 3:0 na własnym stadionie Wojskowi rozgromili Mistrza Finlandii 6:0. Legioniści już na początku objęli prowadzenie po pięknej bramce Guilherme w 6 minucie. Na kolejną bramkę kibice czekali do 37 minuty, gdy dośrodkowanie z prawej strony przeciął obrońca gości Kristian Kojola zaskakując własnego bramkarza. Chwilę później wynik podwyższył Michał Kucharczyk. Tuż po przerwie ten sam zawodnik skutecznie wykonał rzut karny. Gości dobili Sebastian Szymański i Konrad Michalak na 10 minut przed końcem meczu.

Legia Warszawa – IFK Mariehamn

6:0 (3:0)

Kibice usatysfakcjonowani skalą pogromu szlifowali nową przyśpiewkę:

W kolejnej rundzie na Legię czeka trudniejszy rywal – kazachski FK Astana. Pierwszy mecz w środę 26 lipca na wyjeździe. Rewanż 2 sierpnia na Łazienkowskiej.

Jacek Magiera:

Cieszymy się z awansu do kolejnej rundy. Cel został osiągnięty. Drużyna wyglądała dużo lepiej niż w Finlandii i Zabrzu, tak więc zrobiliśmy krok do przodu. Organizacja gry wpłynęła na to, że stworzyliśmy sobie dużo ciekawych akcji, po których padły gole. Przed nami jednak dużo pracy, aby wznieść się na wyżyny możliwości i osiągać sukcesy. Jestem zadowolony z występu młodzieży. Doświadczeni zawodnicy robili dziś wszystko, aby młodzi wkomponowali się w mecz jak najlepiej. Wejście Hamalainena pokazało jego wielkość. Robił, co mógł, aby stwarzać kolegom sytuacje strzeleckie.