0

Promnik pokonany

Hutnik Warszawa - Promnik Łaskarzew

Hutnik Warszawa wygrał u siebie z Promnikiem Łaskarzew 2:1, w meczu 19. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I.

„Hutnicy” dominowali przez całe spotkanie. Goście zagrażali jedynie po stałych fragmentach oraz zdobyli bramkę po jedynej swojej akcji. Promnik otworzył wynik meczu w 7. minucie. Wcześniej dogodną sytuację miał Paweł Tarnowski, ale z bliska uderzył nad bramką. „Hutnikom” brakowało ostatniego podania lub skutecznego wykończenia akcji. W 42. minucie groźny strzał oddał Igor Zuchora, jednak bramkarz zdołał skutecznie interweniować. W doliczonym czasie pierwszej połowy z boku boiska przy polu karnym gości sfaulowany został Piotr Wielgosz. Do piłki podszedł Bartosz Osoliński i trafił do bramki bezpośrednio z rzutu wolnego.

W drugiej części gry „Hutnicy” również stwarzali wiele okazji, lecz nie mogli znaleźć sposobu na zdobycie bramki. W 85. minucie w polu karnym sfaulowany został Karol Cimochowski. Do rzutu karnego podszedł kapitan Piotr Leśniewicz i strzelił zwycięskiego gola dla Hutnika.

Za tydzień klub z Bielan zmierzy się na wyjeździe z Bobrem Tłuszcz. Mecz jest zaplanowany na sobotę, godzinę 13.