0

Ręka B(L)oska

Legia Warszawa - Górnik Zabrze
fot. Paweł Jerzmanowski

Dramatyczny przebieg miał rewanżowy mecz półfinału Pucharu Polski.

Po remisie w Zabrzu, Legia z nowym trenerem była faworytem. Górnik jednak walczył i niespodziewanie na początku drugiej połowy objął prowadzenie po samobójczym golu obrońcy Legii. Mecz rozstrzygnęła niefortunna interwencja bramkarza gości Tomasza Loski. Ukarany czerwoną kartką osłabił zespół, który chwilę później stracił bramkę po strzale z rzutu wolnego – niezawodnego Michała Kucharczyka. Decydujący gol padł po strzale głową Niezgody w doliczonym czasie gry.

Fotogaleria:

Legia Warszawa – Górnik Zabrze

2:1 (0:0)

w dwumeczu 3:2

W finale Pucharu Polski Legia zagra 2 maja o godz. 16.00 z Arką Gdynia na Stadionie Narodowym.

Dean Klafurić – nowy trener Legii:

Gratuluję swoim piłkarzom. Pokazali dziś na boisku charakter i pierwszy raz w tym sezonie potrafiliśmy odwrócić losy meczu. W ostatnich dniach wydarzyło się dużo rzeczy niezależnych od nas. Teraz skupiamy się na spotkaniu z Wisłą.

Mieliśmy mało czasu na zmiany taktyczne. Za nami trudne dni. Musieliśmy zregenerować zespół pod względem fizycznym, później skupiliśmy się na rozpracowaniu rywala. Staraliśmy się też odpowiednio nastawić drużynę mentalnie przed starciem z Górnikiem. Nasz plan jest prosty – zdobyć dublet.

Uważam, że Michał Kucharczyk jest bardzo dobrym graczem i dziś to udowodnił. Zespół liczy jednak 25 zawodników i każdy jest dla mnie tak samo ważny.

Bardzo dobrze współpracowało mi się z trenerem Jozakiem, zarówno w Legii, jak i w przeszłości. Jako trener, chcę zaszczepić piłkarzom swoją osobowość. Vuković jest ważną postacią w szatni, jego zdanie jest dla mnie cenne. Do końca sezonu pozostał miesiąc, najważniejsza jest teraz dla mnie praca nad poprawą gry zespołu.

Myślę, że Krzysztof Mączyński wystąpi w najbliższym starciu, ale rozstrzygnie się to w najbliższych dniach.

19 kwietnia 2018 00:37

Komentarze