0

Rozegrano Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Figurowym

Mistrzowie Polski w jeździe figurowej na lodzie
Mistrzowie Polski – w jeździe figurowej na lodzie

W piątek i sobotę (15 i 16 grudnia) rozegrano Mistrzostwa Polski podczas pucharu 4 Narodów zorganizowanych w słowackich Koszycach.

Prócz Polaków, rywalizowali tam też łyżwiarze z Węgier, Czech i Słowacji.
W tym roku nasz kraj reprezentowało aż pięcioro solistek,  siedmioro solistów, trzy seniorskie pary taneczne oraz dwie juniorskie pary taneczne.

Solistki

1. Tytuł Mistrzyni Polski obroniła Elżbieta Grabyszak (OUKL Molo Osiek), która gromadząc za oba swoje występy 134,27 pkt pobiła swój rekord życiowy o ponad 11 punktów. Zajęła też wysokie 4. miejsce w ogólnej klasyfikacji zawodów 4Nationals.
  2. Wicemistrzynią Polski została Oliwia Rzepiel (UKŁF Ochota Warszawa) z dorobkiem punktowym 108,44 (14 miejsce 4Nationals).
  3. Brąz Mistrzostw Polski wywalczyła Colette Coco Kaminski (FSA Warszawa, 98,83 pkt), piętnasta w ogólnej klasyfikacji 4 Narodów.

Miejsca pozostałych solistek:

1. Natalia Lerka – 97,22 pkt.
  2. Paulina Hryniewicz – 95,73 pkt.

Soliści

1. Igor Reznichenko (GKS Stoczniowiec) okazał się najlepszy w kategorii solistów. Wywalczył nie tylko tytuł Mistrza Polski, ale także zdobył złoto w Pucharze 4 Narodów, a dorobek punktowy na poziomie 200,21 to jego drugi wynik w karierze.
  2. Wicemistrzem Polski został Krzysztof Gała (MKŁ Łódź), 4. w ogólnej klasyfikacji 4Nationals (177,97 pkt),
  3. Brąz wywalczył Olgierd Febbi (146,00 pkt, MKS AXEL Toruń), 10. w całych zawodach.

Miejsca pozostałych solistów:

1. Ryszard Gurtler – 144,74 pkt
  2. Łukasz Kędzierski – 138,11 pkt
  3. Eryk Matysiak – 133,54 pkt
  4. Andrzej Siciński – 131,15 pkt

Pary taneczne

1. Wśród par tanecznych po najwyższe trofeum sięgnęła para Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev (MKS Axel Toruń, 162,16 pkt) – zostali Mistrzami Polski oraz zwycięzcami Pucharu 4 Narodów.
  2. Bardzo dobrze wypadła też para Justyna Plutowska i Jeremie Flemin (GKS Stoczniowiec), którzy nie tylko, że wywalczyli tytuł Wicemistrzów Polski, ale także z wynikiem 143,56 pkt. zdobyli brązowy medal Pucharu 4 Narodów.
  3. Na trzecim miejscu MP 2018 uplasowała się, debiutująca wśród seniorów para, Anastazja Polibina i Radosław Barszczak (MKS AXEL Toruń). Zdobywając 121,14 pkt ustanowiła swój nowy rekord w karierze.

Juniorzy

W Koszycach rozegrano także konkurencję par tanecznych juniorskich.

1. Mistrzostwo Polski zdobyli Oleksandra Borysova i Cezary Zawadzki, zajmując także trzecie miejsce w 4 Nationals (100,94 pkt).
  2. Wicemistrzami została para Zuzanna Sudnik i Danylo Lykhopok, a wynik 69,98 uplasował ich na 6. miejscu ogólnej klasyfikacji 4 Nationals.
Pary łyżwiarzy figurowych na podium - puchar 4 Narodów (4Nationals)
Zwycięskie pary łyżwiarzy figurowych – puchar 4 Narodów (4Nationals)
17 grudnia 2017 23:00