0

Szczypiorniści AZS UW

AZS Warszawa
AZS Warszawa
fot. Mat. prasowe

Dzieje się coś niesamowitego w warszawskiej piłce ręcznej! Po 25 kolejkach 1 ligi piłki ręcznej mężczyzn, beniaminek 1 ligi, szczypiorniści AZS UW WARSZAWA znajdują się na ligowym podium, mają tyle samo punktów co drugi w tabeli zespół z Gorzowa i tylko 3 pkt straty do lidera z Wągrowca!!!

Do końca ligowych zmagań pozostały już tylko cztery kolejki. Nasi Chłopcy do rozegrania mają jednak tylko 3, gdyż mecz ostatniej kolejki rozegrali już wcześniej awansem. Od kilku kolejek zespół AZS UW jest niepokonany i zwycięża nie tylko w swojej hali, ale także na wyjazdach, gdzie faworytami pojedynków są zespoły gospodarzy.

Niedawno wysoko pokonali zespół Polski Cukier Pomezania Malbork, a w sobotę 28.04.2018 r. pokonali w stosunku 24:23 w Poznaniu zespół Grunwaldu. Warto podkreślić, że do przerwy azetesiacy przegrywali 13:9. Stała jest także forma głównych rzucających: Dawida Szpejny, Tomasza Makowskiego, Mateusza Leszczyńskiego oraz Wiktora Przybysza. Dwaj pierwsi zdobyli odpowiednio 129 i 122 bramki w obecnym sezonie i obaj znajdują się w pierwszej dziesiątce rzucających w lidze.

Kolejny mecz ligowy AZS UW zagra w niedzielę 13.05.2018 r. w Olsztynie z bardzo mocnym zespołem Warmii Energi Olsztyn. W tabeli zespół Warmii jest tuż za AZS UW i zajmuje 4 pozycję.

Następnie mecz w sobotę 19.05.2018 r. o g. 19.00 Akademicy z UW zagrają u siebie. Będzie to pożegnalny mecz w tym sezonie w swojej hali przy ul. Banacha 2a. Przyjdźcie i razem pożegnajmy ten bardzo udany sezon ligowy.

AZS Warszawa
AZS Warszawa – szczypiorniści i sponsorzy
7 maja 2018 14:34

Komentarze