0

Teqball na Hutniku

Teqball – Hutnik Warszawa
fot. Mat. prasowe

Hutnik Warszawa, jeden z najpopularniejszych klubów sportowych w stolicy, uruchamia sekcję teqball, stanowiącego połączenie piłki nożnej i ping-ponga.

Duma Bielan nie przestaje zadziwiać swoich kibiców. Do grona dyscyplin uprawianych w Hutniku dołączył wywodzący się z Węgier i zyskujący popularność na całym świecie teqball. Barwy pomarańczowo-czarne przywdzieją najlepsi przedstawiciele tej dyscypliny w Polsce, w tym medalista mistrzostw świata.

Czym jest teqball?

Teqball to popularna „siatkonoga” uprawiana na zakrzywionym stole podobnym do tego od ping-ponga. Mecze rozgrywane są w grze pojedynczej i deblowej do dwóch wygranych setów do 20 punktów. Podobnie jak w siatkówce, liczba odbić nie może przekroczyć trzech, a dodatkowo nie można odbić dwa razy z rzędu piłki tą samą częścią ciała. Fenomen tej dyscypliny polega na tym, że może ją uprawiać każdy – zarówno amator, jak i profesjonalny zawodnik piłki nożnej, chcący poprawić swoją technikę i czucie piłki.

Dotychczas dwukrotnie odbyły się mistrzostwa świata w teqball. W zeszłym roku w grze singlowej na najniższym stopniu podium stanął Adrian Duszak, który również trafi do Hutnika. Razem z Patrykiem Kamińskim stanowią najlepszą polską parę. W zeszłym roku na międzynarodowych zawodach Warsaw Cup, gdzie startowała światowa czołówka, zajęli doskonałe drugie miejsce, przegrywając w finale z faworyzowanymi Węgrami.

Pierwszy warszawski klub teqball

Hutnik Warszawa będzie jednym z pierwszych klubów w Polsce i premierowym w stolicy, uprawiającym teqball. Serce tej dyscypliny bije w Podkowie Leśnej, gdzie prężnie działa Podkowa Teqball Club. Poza wspomnianymi Patrykiem Kamińskim i Adrianem Duszakiem, w barwach Hutnika Warszawa występować będą: Patryk Kamiński, Adrian Duszak, Piotr Cygan, Grzegorz Staśkiewicz i Konrad Nowicki. Plany dotyczące sekcji są bardzo ambitne.

Patryk Kamiński, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w tej dyscyplinie, kapitan drużyny Hutnika Warszawa, który swoją przygodę z tym sportem zaczynał jako forma rehabilitacji po kontuzji odniesionej na dużym boisku.

Dziś każdy klub z angielskiej Premier League posiada taki stół, traktując teqball jako uzupełnienie klasycznego treningu na pełnowymiarowym boisku. Reprezentacja Brazylii zabrała na mundial do Rosji osiem stołów

Chcemy rozwijać sekcję, pozyskiwać do klubu młodszych adeptów teqball, którzy treningi w barwach Hutnika potraktują jako sposób na zdrową, sportową rywalizację oraz szlifowanie swojej techniki. Wkrótce odbędą się kolejne krajowe mistrzostwa, na których – już jako zawodnicy „Dumy Bielan”, powalczymy o medale indywidualnie oraz w grze deblowej. Motywacja jest podwójna. Zwycięzcy będą reprezentować nasz kraj na światowym czempionacie.

27 sierpnia 2019 10:40

Komentarze