0

Titas Milasius pojedzie do Danii

Titas Milasius - zawodnik Escola Varsovia
Titas Milasius – zawodnik Escola Varsovia
fot. Magdalena Cieślak

Kolejny wychowanek Escola Varsovia dostał zaproszenie od europejskiego Klubu, tym razem jest to lider 1. Division w Danii – Vejle Boldklub, który stawia na młodych zawodników i mierzy w awans do duńskiej ekstraklasy.

Nastoletni piłkarz będzie przebywał na testach od 4 do 14 stycznia,  w tym czasie klub z Danii podejmie decyzję, czy złoży ofertę warszawskiej Escoli.

Titas Milasius

trenuje w Escola Varsovia od prawie 5 lat.  Nie ulega wątpliwości, że to dla niego bardzo dobry okres. Dodatkowo 17-latek dostał po raz pierwszy powołanie do kadry u-21, w której grają zawodnicy nawet o 5 lata starsi od niego. Zgrupowanie odbędzie się w połowie stycznia, a Litwa rozegra 3 spotkania podczas zgrupowania na Cyprze.
Zawodnik znalazł się w duńskim klubie dzięki współpracy Escola Varsovia z agencją wyszukującą talenty Perfect Scout & Transfer. 

Titas Milasius - zawodnik Escola Varsovia
Titas Milasius – zawodnik Escola Varsovia
fot. Magdalena Cieślak

Sukcesy wychowanków Escola Varsovia

Escola Varsovia trenuje młodych piłkarzy od 2012 roku – od tego czasu udało się wykształcić zawodników, których poziom umiejętności odpowiada klubom takim jak Chelsea Londyn, OGC Nice i Barcelona. Escola Varsovia z dużym optymizmem wypatruje debiutów swoich 18-19 letnich zawodników grających na europejskim poziomie.

  • Marcin Bułka (rocznik 1999) regularnie trenuje z pierwszą drużyną Chelsea, występuje w u23 i u19 oraz Youth Champions League.
  • Balthazar Pierret (rocznik 2000) aklimatyzuje się ekspresowo w Nicei i już ma za sobą treningi w drugiej drużynie.
  • Żan-Luk Leban ma nie mniejszy potencjał. Wrócił z treningów w Barcelonie i został niedawno powołany do Kadry Słowenii.

O Escola Varsovia

Escola Varsovia jest polskim klubem sportowym i naturalną kontynuacją dla najzdolniejszych wychowanków FC Barcelona Escola Varsovia, szkoląc chłopców i dziewczynki w wieku 3-12 lat. Akademia ma za zadanie kształcić i promować zawodników na najwyższy światowy poziom.

Od zeszłego roku Escola Varsovia posiada swoją drużynę seniorską, która zaawansowała z Klasy A do Ligi Okręgowej, a w tym roku rywalizuje o awans do IV ligi.

 

9 stycznia 2018 22:41

Komentarze