0

UFFO dla Twardych Pierników

III UFFO Wawer Basketball CUP

W dniach 1-3 czerwca odbył się międzynarodowy turniej koszykówki dla młodzieży (U-13) – III UFFO Wawer Basketball CUP. Zwycięzcą została drużyna Twardych Pierników Toruń.

Turniej zorganizowany został przez sekcję koszykówki Hutnika Warszawa, wystąpiło w nim 16 zespołów rocznika 2005 i młodszych chłopców (13 lat). Na trzech halach w Wawrze (ul. Króla Maciusia 5), na Bielanach (ul. Staffa 3/5) i Mińsku Mazowieckim (ul. Kopernika 9) rywalizowali młodzi koszykarze z Białorusi, Litwy, Łotwy i Polski.

Od początku turniej stał na bardzo wysokim poziomie i trudno było wskazać faworyta. Ostatecznie z pierwszych miejsc w grupie do półfinału awansowały drużyny Hutnika Warszawa, białoruska Prinemanie Grodno, łotewska BK Valmiera oraz Twarde Pierniki Toruń. Do ścisłego finału awansowały ekipy z Grodna i Torunia. W nim lepsi okazali się torunianie, którzy łatwo wygrali z zespołem z Białorusi. W meczu o trzecie miejsce Łotysze pokonali Hutnik i to oni stanęli na najniższym stopniu podium.
Podobnie jak przed rokiem również  przy III edycji UFFO Wawer Basketball CUP dużego wsparcia przy organizacji turnieju udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki.