0

Ukraina Mistrzem Świata

Ukraina - Mistrz Świata Dzieci z Domów Dziecka
Ukraina – Mistrz Świata Dzieci z Domów Dziecka

Ukraina obroniła tytuł mistrza świata w VII Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.

W niedzielę, 14 lipca, na warszawskim stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3 zakończyły się VII Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.

Najlepsi spośród 27 drużyn z całego świata okazali się ponownie zeszłoroczni zwycięzcy – drużyna Ukrainy, srebro wywalczyła Holandia, a Belgowie sięgnęli po brąz, pokonując Rosję.

1. Ukraina
  2. Holandia
  3. Belgia

W tym roku blisko 270 zawodników i zawodniczek z domów dziecka całego świata rozegrało 86 meczy i strzeliło 363 bramki (336 w fazie grupowej, 27 w fazie pucharowej). Na murawę wybiegli zawodnicy ze Słowenii, Litwy, Chorwacji, Białorusi, Rosji, Niemiec, Jordanii, Holandii, Japonii, Macedonii, Serbii, Słowacji, Wietnamu, Ukrainy, Uzbekistanu, Bośni i Hercegowiny, Tajlandii, Łotwy, Belgii, Portugalii, Nepalu, Czech, Irlandii, Palestyny, Hiszpanii, Czarnogóry i Polski.

W biało-czerwonych barwach wystąpiła reprezentacja wybrana spośród najlepszych zawodników X Mistrzostw Polski, które odbyły się w  kwietniu tego  roku w Warszawie.

W finale Ukraina pokonała Holandię (1:0). Belgia, po walce z Rosją (3:1) wywalczyła trzecie miejsce.

• Najmłodsza zawodniczka:
    Jennifer Narcissa Gonzales Donas (Hiszpania)

Diakiv Ostap-Mykhailo (Ukraina)

Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich fanów piłki nożnej. Na tych, którzy przybyli na stadion Legii w minioną niedzielę, czekało mnóstwo atrakcji i moc emocji. Kibice dorosłej piłki nożnej mieli okazję spotkać się z piłkarskimi sławami.