0

Weekend z Hutnikiem

Hutnik Warszawa

To był prawdziwy weekend z Hutnikiem Warszawa. W sobotę rozgrywki zainaugurowali koszykarze, równolegle rywalizowali piłkarze, a dzień później zorganizowano turniej dla dzieci – Hutnik Całych Bielan.

Zacznijmy od futbolistów. Hutnik Warszawa wygrał na wyjeździe z Mławianką Mława 3:0, w meczu 9. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Do przerwy podopieczni Bartłomiej Walewskiego prowadzili 1:0 po trafieniu Piotra Wielgosza w 13. minucie. W doliczonym czasie Paweł Okrasa sfaulował w polu karnym. Jednak chwile później obronił strzał z 11 metrów. Bramkarz Hutnika w pierwszej części gry skutecznie interweniował również przy dwóch innych uderzeniach. W pierwszej połowie sytuację sam na sam miał Damian Pracki, ale bramkarz obronił uderzenie. W innej sytuacji obrońca sfaulował napastnika „Dumy Bielan” wychodzącego samego na bramkarza, ale pozostało to bez reakcji sędziego. „Hutnicy” dominowali i przed przerwą powinni podwyższyć prowadzenie. W 73. minucie Bartosz Osoliński dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkę strzałem głową zdobył Erwin Nowik. Wcześniej Łukasz Szala trafił w słupek. Następnie gospodarze dwa razy trafili w słupek i raz w poprzeczkę. Ponadto dwa strzały Mławianki przeszły tuż obok bramki. Później także dobrą okazję miał Pracki, ale trafił prosto w bramkarza. W 90. minucie w polu karnym sfaulowany został Michał Paradowski i rezultat meczu strzałem z rzutu karnego ustalił Wielgosz. Za tydzień, w sobotę, o godzinie 11, Hutnik podejmować będzie Ząbkovię Ząbki.

Zwycięstwem w inauguracyjnym spotkaniu rozpoczęli zmagania na II-ligowych parkietach bielańscy koszykarze pod wodzą debiutującego na ławce trenerskiej Axla Olesiewicza w meczu przeciwko AZS UMCS Lublin. Przez większość meczu to zespół z Bielan musiał gonić wynik, lecz konsekwentna gra w ostatniej kwarcie w połączeniu ze szczelną obroną przyniosły pożądany efekt w postaci 2 punktów do ligowej tabeli i ostatecznego zwycięstwa  79:73. Wynik cieszy podwójnie, gdyż po czterech meczach niemocy „Hutnicy” w końcu znaleźli sposób na pokonanie drugiej drużyny zeszłego sezonu. Za tydzień w ramach 2. kolejki koszykarze Hutnika pojadą do Stalowej Woli, gdzie zmierzą się z miejscową Stalą.

Na koniec weekendu Hutnik Warszawa zorganizował turniej piłkarski dla dzieci Hutnik Całych Bielan, w którym wzięło udział niemal stu zawodników z Warszawy i okolic. W zawodach zwyciężyli młodzi adepci Legia Soccer School.

1 października 2018 11:16