0

Wygrali z Dębem

Hutnik Warszawa

Hutnik Warszawa wygrał u siebie z Dębem Wieliszew 2:1, w meczu 21. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I.

W 4. minucie Paweł Tarnowski uderzył z 15 metrów, jednak piłka przeleciała tuż obok słupka. Dziesięć minut później podobnie strzelił zawodnik gości i futbolówka również przeszła niewiele obok bramki. W 23. minucie na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego z około 40 metrów zdecydował się Erwin Nowik. Uderzenie było silne, lecz bramkarz zdołał odbić piłkę. Dziesięć minut potem Jakub Polniak wypracował sobie dogodną sytuację, ale trafił prosto w golkipera. W 41. minucie gracz Dębu oddał strzał z boku pola karnego, Karol Pasturczyk odbił futbolówkę, ale najszybciej dotarł do niej rywal, który wpakował piłkę do siatki. Do przerwy prowadzili goście.

Dąb stworzył sobie znakomitą okazję w 60. minucie. Zawodnik gości oddał uderzenie z 10 metrów, Pasturczyk trącił nogą piłkę i trafiła ona w słupek. Dwie minuty później nastąpiło wyrównanie. Maciej Baranowski podał w pole karne do Bartłomieja Gołasiewicza. Napastnik Hutnika minął obrońcę i strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza. Dziesięć minut potem Paweł Giel dośrodkował, a głową uderzył Łukasz Szala, jednak minimalnie niecelnie. Ostatnie minuty to ataki „Hutników”, którzy próbowali zaskoczyć defensywę gości. Sędzia doliczył pięć minut. W 94. minucie Patryk Turko wrzucił z autu do Szali, ten wbiegł w pole karne i zagrał do niepilnowanego Damiana Prackiego, który strzałem z kilku metrów zdobył zwycięskiego gola. Chwilę po wznowieniu gry arbiter zakończył spotkanie.

Za tydzień, w sobotę, o godzinie 15, Hutnik zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Serock.