0

Wysokie zwycięstwo koszykarzy Hutnika

Hutnik Warszawa pewnie wygrał z UKS 9 PWSiP Łomża 103:68 i przytulił komplet punktów.

Po pierwszym spotkaniu przy ulicy Lindego wyjazd do Łomży zapowiadał łatwe dwa punkty i tak też się stało.

Spotkanie rozpoczęło się od celnego trafienia podkoszowego „Dziewiątki” i, jak się okazało, było to jedyne w tym meczu prowadzenie gospodarzy. Kolejne minuty gry były prowadzone pod dyktando „Dumy Bielan”, co spowodowało gładkie zwycięstwo w pierwszej części spotkania 16 oczkami.

Druga kwarta stała na bardziej wyrównanym poziomie lecz cały czas szybkie tempo spotkania przewyższało możliwości drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończona wynikiem 47:26 nie zapowiadała jakiś znaczących zmian na parkiecie. „

Hutnicy” w kolejnych kwartach utrzymywali widoczną przewagę, wyprowadzając regularne kontrataki na opadających z sił koszykarzy z Łomży.

Zwieńczeniem zawodów był celny rzut osobisty Michała Stachowicza, dzięki czemu Hutnik po raz trzeci w tym sezonie przekroczył barierę 100 punktów w meczu.

Za tydzień:

„Dumę Bielan” czeka bardzo ważny wyjazd do Nadarzyna, w którym zmierzy się z tamtejszym GLKS-em. Spotkanie to może zadecydować o wcześniejszym awansie HKS-u do grupy mistrzowskiej.

28 listopada 2016 12:09