0

XIV Bieg Wedla

XIV Bieg Wedla
XIV Bieg Wedla
fot. Andrzej Seta

Sportowe wyzwania i słodkie atrakcje czekały na uczestników XIV edycji Biegu Wedla, który odbył się w ostatnią sobotę w Parku Skaryszewskim.

Nie zabrakło atmosfery zdrowej rywalizacji, świetnej zabawy i wedlowskich słodkości od tytularnego sponsora imprezy – firmy LOTTE Wedel.

XIV Bieg Wedla
XIV Bieg Wedla – Park Skaryszewski
fot. Andrzej Seta

Bieg Wedla co roku przyciąga fanów aktywnej formy wypoczynku ze względu na wyjątkowy charakter wydarzenia. Słodki wyścig organizowany jest w ramach akcji „Zima w mieście” i stanowi jedną z wielu atrakcji sportowych zaplanowanych na czas ferii  przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe i Oddział PTTK Warszawa Praga. W minioną sobotę, tuż obok fabryki czekolady E. Wedel, w parku Skaryszewskim biegacze wykazali się hartem ducha pokonując wybrane trasy.

XIV Bieg Wedla
XIV Bieg Wedla – Park Skaryszewski
fot. Andrzej Seta

Bieg dla wszystkich

Organizatorzy Biegu Wedla przygotowali trasy biegowe dla osób w różnych kategoriach wiekowych.  Uczestnicy Biegu mieli do wyboru cztery różne trasy o różnym stopniu zaawansowania. Z myślą o najmłodszych sportowcach opracowana została specjalna trasa B licząca 250 metrów, w której udział brały dzieci poniżej 7. roku życia. Coraz większą popularnością wśród uczestników cieszy się nowa dyscyplina w Polsce – O-run, która jest połączeniem  biegu przełajowego z nawigacją.

Park Skaryszewski
XIV Bieg Wedla – Park Skaryszewski
fot. Andrzej Seta

Wyniki

Najlepsze wyniki  XIV Biegu Wedla:

 • Trasa A – dystans: 1,86 km,
  kategoria wiekowa: do 15 roku życia oraz powyżej 70 lat;
  najlepszy czas: 06:32.
 • Trasa B – dystans: 0,25 km;
  kategoria wiekowa: dzieci do 7 lat;
  najlepszy czas: 00:54.
 • Trasa C – dystans: 5,43 km;
  najlepszy czas: 17:45.
 • Trasa D –dystans: 9 km;
  najlepszy czas:  30:26.

Nagrody

Wszyscy uczestnicy Biegu otrzymali dyplomy uczestnictwa,  medale oraz słodkie nagrody. Na mecie rozlosowane zostały atrakcyjne upominki ufundowane przez sponsorów wydarzenia.  Dodatkowo, każdy z uczestników otrzymał posiłek regeneracyjny, kubek gorącej wedlowskiej czekolady, oraz słodki poczęstunek od E. Wedel.  Zwycięzcy tras otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i stworzone specjalnie na tę okazję – Torciki Wedlowskie.

Park Skaryszewski
XIV Bieg Wedla – nagrody
fot. Andrzej Seta

Zdjęcia Andrzeja Sety

w ilości ~500 znajdziecie państwo w naszym profilu FB: [LINK]

5 lutego 2019 13:35

Komentarze