0

Zmiany w Grand Prix na żużlu. Narodowy jednak zostaje!

Flaga kończąca wyścig
fot. shutterstock.com

W przyszłorocznym Grand Prix na żużlu będą obowiązywać nowe zasady, ale pewne jest, że Stadion Narodowy w Warszawie będzie jedną z aren rywalizacji najlepszych żużlowców na świecie, w tym nowego mistrza – Bartosza Zmarzlika.

Choć jeszcze pełen terminarz SGP nie został ogłoszony, to władze światowego żużla poinformowały, że na pewno 30 maja odbędzie się Grand Prix Niemiec w Teterow. 13 czerwca zaplanowano Grand Prix Czech w Pradze, a 18 lipca wyznaczono Grand Prix Wielkiej Brytanii na czasowym torze w Cardiff. Wiadomo też, że Grand Prix w Warszawie odbędzie się 16 maja 2020 roku.

Polak jeszcze nie wygrał na Stadionie Narodowym

Co ciekawe wspomniany na wstępie Bartosz Zmarzlik, podobnie jak inni polscy żużlowcy startujący w SGP w przeszłości, nigdy nie wygrali na torze na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nowy mistrz świata będzie miał jednak okazję w maju 2020, gdy po raz szósty na obiekcie w stolicy odbędzie się Grand Prix. W 2015 roku Jarosław Hampel zajął w Warszawie trzecie miejsce, a w latach 2017 – 2018 Maciej Janowski stawał na drugim stopniu podium. W ostatniej edycji Patryk Dudek był trzeci. Speedway Grand Prix of Poland to zawody, które na stałe wpisały się do żużlowego kalendarza i cieszą się ogromną popularnością. Przez minione cztery lata na żywo na PGE Narodowym obejrzało je ok 250 tys. kibiców.

Żużel w Polsce wciąż niezwykle popularny

Władze żużla, zawodnicy i eksperci – wszyscy oni bardzo cenią Polskę i kibiców żużlowych. Z tego powodu najważniejsze imprezy sportowe odbywają się w naszym kraju regularnie. Oprócz Grand Prix mieliśmy na Stadionie Śląskim w Chorzowie finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na Żużlu. Tłumy kibiców chętnie oglądają wszelakie zawody. Nic więc dziwnego, że kolejne wydarzenia są planowane w naszym kraju.

14 października 2019 15:40