www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa > Przyroda > Schroniska dla zwierząt

Schroniska dla zwierząt

W Warszawie istnieje tylko jedno schronisko dla bezdomnych zwierząt. Znajduje się na południowym obrzeżu miasta. Gości kilkaset psów i kotów oraz 1 małpę, koczkodana zielonego, który stanowi nie lada atrakcję ośrodka. Sporadycznie trafiają tu też inne zwierzęta ale przebywają krótko i są przekazywane do ZOO.

Jeśli zaginie Ci pies lub kot nie czekaj tylko dzwoń do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu” pod nr: 846-02-36. Tu pozostawisz opis zaginionego pupila i sprawdzisz czy już nie czeka na Ciebie w schronisku. Niezależnie od tego przyjedź i sprawdź osobiście czy Twój pupil nie trafił „Na Paluch”. Powinieneś dzwonić codziennie i odwiedzać schronisko raz w tygodniu. W ten sposób nie przeoczysz przybycia swego zwierzaka do azylu i szybko powróci on do Ciebie. Często zaginione zwierzęta trafiają do schroniska po 2-3 miesiącach, a nawet po pół roku. Dlatego powinieneś cierpliwie zaglądać i sprawdzać schronisko. Równocześnie warto i wręcz należy rozwiesić plakaty na osiedlu i odwiedzać giełdy zwierząt (ul. Parkowa, Falenica). Powinieneś także skorzystać z darmowych ogłoszeń w prasie i telewizji.

Jeśli przybłąka się do Ciebie zwierzę daj mu schronienie i zadzwoń do schroniska pod powyżej podany nr kontaktowy telefonu schroniskowego. Ustalisz wówczas czy zwierzę musi być odebrane od Ciebie czy też możesz się nim opiekować do czasu odnalezienia właściciela lub osoby, która zechce je zaadoptować. Pamiętaj, masz obowiązek prawny zgłosić znalezione zwierzę do schroniskowej bazy danych zwierząt znalezionych.

Jeśli zobaczysz chore lub ranne zwierzę zaopiekuj się nim i również dzwoń całą dobę na powyższy numer interwencyjno-informacyjny schroniska.

Jeśli pragniesz mieć psa lub kota, weź ze schroniska (ADOPTUJ), nie kupuj go na giełdach ani od „hodowców” bez rodowodu bo kupisz „kota w worku”, wydasz pieniądze i nie wiadomo co ci naprawdę wyrośnie. Nie napędzaj też koniunktury handlarzom zwierzętami. Adoptując zwierzaka dajesz mu szansę na lepszy los i poprawiasz sytuację tych, które pozostały w schronisku i nadal czekają na przyjaciela.

Jak dojechać do schroniska?

ADRES: 02-197 Warszawa, ul. Na Skraju 2 c, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

Jeśli korzystasz z komunikacji miejskiej to najlepiej podjechać czymkolwiek (tramwaj, autobus) do pętli tramwajowo-autobusowej na Okęciu przy Al. Krakowskiej i przesiąść się w autobus linii 124, który zawiezie Cię pod same schronisko.

Jeśli dysponujesz samochodem, powinieneś dojechać do Al. Krakowskiej i jadąc nią w kierunku Janek powinieneś na światłach tuż przed Raszynem skręcić w lewo w ul. Na Skraju. Jadąc dalej, przez ok. 1,5 km, dojedziesz do niewielkiego ronda, przy którym, po lewej nieco w dole, mieści się schronisko. Nie martw się, jest dużo miejsca do parkowania.

Kontakt telefoniczny do Schroniska „Na Paluchu”

Tel. 846-02-36 (interwencje całą dobę, informacje i zgłoszenia 8:00-20:00)
Faks 846-02-50 (800-1600)

W jakich godzinach jest czynne schronisko?

Jeśli chcesz zaadoptować zwierzaka to możesz to uczynić we wszystkie dni tygodnia przez cały rok (bez względu na to czy są to dni powszednie, weekendowe czy świąteczne) w godzinach 12:00-16:00.
UWAGA ! Zapoznaj się z warunkami adopcji. Zaopatrz się w smycz i obrożę oraz kaganiec. Miej już za sobą kilka lektur na temat psychologii zwierząt i zasad ich hodowli oraz warunków jakie musisz zapewnić (miejsce pobytu, czas na spacery, zabawy i opiekę, pieniądze, żywienie, profilaktyka, leczenie).

Jeśli znalazłeś zwierzę i chcesz je przywieźć do schroniska to możesz to uczynić przez całą dobę ale najlepiej byś to zrobił miedzy 800 a 2000 (w ramach dziennej obsługi).

Jeśli zaginęło Ci zwierzę dzwoń w godzinach między 800 a 2000 i odwiedzaj w czasie godzin adopcyjnych, bo wówczas są opiekunowie i bez trudu wyprowadzą Twego pupila z boksu lub wybiegu, albo pomieszczenia kwarantannowego lub izolacyjnego.
UWAGA ! Musisz mieć ze sobą dowód osobisty i książeczkę zdrowia zwierzaka !!!

Kto może adoptować zwierzę ze schroniska?

  • Osoba, która ukończyła 21 lat i posiada ze sobą dowód osobisty.
  • Wyłącznie osoba trzeźwa.
  • Osoba posiadająca stałe źródło dochodów
  • Osoba adoptująca dla siebie (nie można adoptować dla kogoś innego lub w czyimś imieniu, np. dla mamy, koleżanki, rodziców, itp.).
  • Osoba, która bez zastrzeżeń podda się procedurze adopcyjnej (wypełnienie kwestionariusza adopcyjnego) i wykaże, iż nadaje się do tego by zaadoptować zwierzaka (dopiero wówczas będzie dopuszczona do wejścia na teren schroniska w celu wybrania pupila) i nie będzie postępować wbrew regulaminowi odwiedzin schroniska.
  • Osoba, która zechce zaakceptować sugestię pracowników Biura Adopcji dotyczącą cech fizycznych o psychicznych zwierzecia jakie dana osoba może adoptować ze względu na rodzaj warunków jakie zamierza mu zapewnić oraz osobiste przygotowanie teoretyczne i doświadczenie praktyczne w hodowli danych zwierząt, a także ze względu na predyspozycje psychiczne danej osoby i jej sytuację domową (skład rodziny i ich predyspozycje do hodowli zwierząt) – wszystko to po to by uniknąć rozczarowań a nawet tragedii ludzi (pogryzienia) bądź tragedii zwierząt (powrót do schroniska czyli nietrafiona adopcja) – dlatego należy zrozumieć intencje doświadczonych pracowników Biura Adopcji i opiekunów zwierząt, którzy w mig ocenią Twoje „możliwości hodowlane”.
  • Osoby dysponujące pieniędzmi na darowiznę na rzecz zwierząt przebywających w schronisku, zwykle od 100 do 200 zł (przy czym w indywidualnych przypadkach istnieje szansa na zmniejszenie tej kwoty, oczywiście mile widziane są większe darowizny) – koszt pobytu 1 zwierzaka wynosi ponad 250 zł, więc Twoja darowizna pokryje tylko część przeciętnych kosztów 1 bezdomnego czworonoga z Palucha czekającego na przyjaciela.

Szczepan Kawski
Schroniska dla zwierząt
 
Wersja do druku | Wyślij znajomym | Dodaj do ulubionych | Skocz na górę
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting