0

European VR Congress – Przyszłość zaczyna się dziś

Szaleństwo na desce surfingowej u wybrzeży Hawajów, Warszawa widziana z lotu ptaka, podróż do wnętrza obrazów Beksińskiego – to tylko niektóre z atrakcji, jakie poczuć będą mogli goście European VR Congress.

Wydarzenie i towarzyszące mu expo już 3 i 4 listopada w Warszawie

Technologia, której poświęcony jest kongres, służy tworzeniu wirtualnych rzeczywistości. Nie wystarczy jednak o tym mówić – trzeba to przeżyć. Goście kongresu podczas trwającego dwa dni expo będą mieli okazję poznać najnowsze projekty powstałe w technologii 360 stopni i VR, oraz porozmawiać z ich twórcami.

Wirtualna Rzeczywistość (VR) już teraz jest szeroko wykorzystywanym narzędziem w rozrywce i w praktyce. Coraz szerzej korzystają z niej również media, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe. VR ma wymiar zarówno edukacyjny, jak naukowy. Każdego tygodnia słyszymy o nowych rozwiązaniach technicznych, codziennie pojawia się informacja o nowej produkcji VR. Ta technologia jest w opinii większości przyszłością. W czasie European VR Congress będziemy więc pytali, jak szybko VR wpłynie na nasze życie. Czy je zdominuje? Jakie znaczenie będzie mieć w medycynie, turystyce, motoryzacji. Jak ta przyszłość będzie wyglądać, jakie są zagrożenia. Tak szeroko tematyki Wirtualnej Rzeczywistości nie omawiał w Polsce jeszcze nikt. Na kongresie pojawią się czołowi producenci sprzętu, aplikacji, projektów VR. W czasie kilkunastu prezentacji i debat, eksperci i praktycy z dużym portfolio doświadczeń, opowiedzą o wyzwaniach stojących przed kinematografią, branżą reklamową, mediami. Jak nowa technologia wpłynie na nasze zakupy, na życie towarzyskie. Równolegle do części teoretycznej odbywać się będzie expo, gdzie goście będą mogli doświadczyć, co oznacza zanurzenie w wirtualną rzeczywistość i na co stać dziś producentów tej branży. Nie zabraknie też okazji do networkingu.

Wśród publiczności pojawią się przedstawiciele większości przedsiębiorstw zainteresowanych rozwojem VR, fascynaci, producenci. Kongres odbędzie się 3 i 4 listopada we wnętrzach centrum konferencyjnego Centrum Nauki Kopernik. W miejscu uznanym przez wszystkich za jedną z najbardziej interesujących placówek kultury i nauki w Polsce, docenianym również za architekturę.

Więcej informacji: www.vrcongress.pl

13 października 2016 12:03

Komentarze