0

Gupiki w ZOO

Światowa wystawa gupików w warszawskim ZOO
Światowa wystawa gupików – w warszawskim ZOO
fot. ZOO

W ZOO przez całą sobotę i niedzielę goście otwartej wystawy zobaczą bajecznie kolorowe rybki akwariowe.

Na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Gupików Par pojawią się niezwykłe okazy rybek z Europy, Azji i Oceanii.

14-15 lipca, w warszawskim ogrodzie zoologicznym będzie można zobaczyć ponad 100 akwariów z gupikami.  To wyjątkowy gatunek ryb, ponieważ każdy osobnik ma w sobie coś niepowtarzalnego. Obecnie wyróżnia się 13 gatunków gupików. Wszystkie rodzaje pojawią w stolicy już w ten weekend.

Podczas wydarzenia, w sali konferencyjno-edukacyjnej zoo odbędzie się Pierwszy Konkurs Mistrza Projektowania Genetyki Gupików, a także Międzynarodowe Mistrzostwa Polski.

O zwycięstwo w konkursie będą walczyć najlepsi hodowcy z całego świata.
Te fantastyczne rybki będzie można podziwiać w ponad 100 akwariach.

W komisji konkursowej zasiądą prezesi największych klubów hodowców gupików, mistrzowie Europy, a także eksperci. Jury konkursowe będzie oceniało rybki zgłoszone na Konkurs: ich proporcje, kolor i kształty zgodnie ze standardami IKGH (najważniejszej europejskiej organizacji hodowców gupików: Internationales Kuratorium Guppy Hochzucht).

Do Warszawy przyjadą przedstawiciele światowej elity akwarystycznej: prezesi największych klubów hodowców gupików w Chinach, na Tajwanie, Wielkiej Brytanii, Słowacji, najlepsi hodowcy i eksperci z Niemiec, Austrii, Francji, Belgii.

Największe emocje czekają w sobotę.
O godzinie 13.00 zostaną ogłoszone wyniki, a komisja wręczy nagrody zwycięzcom.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Dodatkowo warszawskie ZOO i organizatorzy mistrzostw, HWGC Honourable World Guppy Club, przygotowali na tę okazję panele tematyczne o hodowli rybek. Zainteresowani mają szansę uczestniczyć w warsztatach, podczas których poznają sekrety sędziowania akwarystycznego.

Czy wiecie skąd pochodzi nazwa gupik?
Nazwa zwyczajowa gatunku – gupik (ang. guppy) – pochodzi od nazwiska jednego z angielskich badaczy Roberta Johna Lechmere Guppy’ego, który odkrył ten gatunek na Trynidadzie.

Czy wiecie, że gupiki są zabójcami komarów?
Gupiki- mosquito killers- zabójcy komarów to występujące pierwotnie na Karaibach i w północno-wschodniej części Ameryki Południowej rybki. Potem zostały introdukowane na wszystkich kontynentach poza Antarktydą do walki z larwami komarów i tym samym z malarią.

Gdzie i kiedy?

  • 14 lipca
    od godz.10:00
  • 15 lipca
    do godz. 13:00
  • Sala konferencyjna Warszawskiego ZOO.
  • Budynek biurowy przy Ratuszowej 1/3

Wydarzenie zorganizowane przez HWGC Honourable World Guppy Club oraz Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie.

Partnerami imprezy są AQUAEL, DISCUS Sklep Akwarystyczny, Firma Fluvel oraz Warszawska Kranówka czyli MPWiK w m.st. Warszawie. Partnerem medialnym jest Magazyn Akwarium.

12 lipca 2018 18:12

Komentarze