0

Infolinia dla osób żyjących z HIV i ich bliskich

Ruszyła infolinia dla osób żyjących z wirusem HIV i ich bliskich.

Projekt realizowany jest dzięki grantowi przyznanemu Fundacji Edukacji Społecznej w konkursie Pozytywnie Otwarci.

Pod numerem 800 14 14 23 w poniedziałki i środy od godziny 16 do 19 oraz w piątki od 16 do 20 seropozytywni konsultanci udzielają wsparcia informacyjnego i kryzysowego.

Połączenie jest bezpłatne po pierwszym impulsie.

Pozytywnie Otwarci to program, który ma za zadanie pokazywać osobom żyjącym z HIV/AIDS, ich rodzinom, pracodawcom i całemu otoczeniu, że dzięki nowoczesnym metodom leczenia, z HIV można normalnie żyć.

Bardzo istotnym zadaniem programu jest promocja profilaktyki i wczesnej diagnostyki HIV. Epidemia HIV nie została w Polsce opanowana.

Liczba nowych zakażeń systematycznie rośnie, na co jasno wskazują dane Zakładu Epidemiologii PZH. Dlatego – poza edukacją w zakresie promowania normalnego życia z HIV – w ramach programu Pozytywnie Otwarci organizowany jest Konkurs dla instytucji i osób, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Realizowane projekty przyczyniają się do rozwijania inicjatyw, których tylko w Polsce potrzebują dziesiątki tysięcy osób.

Fundcja Edukacji Społecznej

 

3 stycznia 2017 12:28

Komentarze