0

Kierownicy projektów dla dzieci

Uczestnicy obozu w 2014 r.
Uczestnicy obozu – w 2014 r.
fot. PMKC

Project Management Kids Camp (PMKC) to charytatywna inicjatywa Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia PMI skierowana do dzieci z domów dziecka oraz dzieci pochodzących z rodzin o niskim statusie materialnym.

Wolontariusze PMI organizują w lato dwutygodniowy obóz, w trakcie którego dzieci między innymi zajęciami mają okazję poznać ideę zarządzania projektami przedstawioną w sposób przystępny i dostosowany do ich wieku.

Dzieci mają również możliwość aktywnego wypoczynku i jednocześnie poprzez zabawę nauczyć się wielu rzeczy. Zapewnione są zajęcia z angielskiego, nauka samoobrony, zajęcia z bezpieczeństwa nad wodą i wiele innych.
A wszystko to tylko dzięki finansowemu wsparciu sponsorów.
W zeszłym roku zorganizowali pierwszy taki obóz.

By być bezpiecznym na wodzie - zajęcia z ratownikami WOPR
By być bezpiecznym na wodzie – zajęcia z ratownikami WOPR
fot. PMKC

Kto za tym stoi?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej to inicjatywa Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia PMI. Ale co to jest?

Project Management Institute, PMI to międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające kierowników projektów (ang. project manager, PM), które powstał w 1969 w Pensylwanii w USA jako stowarzyszenie non profit zrzeszające profesjonalistów w dziedzinie zarządzania projektami. Obecnie PMI to ponad 454 000 członków w 185 krajach (ponad 250 oddziałów).
W Polsce stowarzyszenie istnieje od 31 października 2003 roku. Zostało wówczas założone stowarzyszenie PMI Warsaw, Poland Chapter (PMI WPC – oddział warszawski). Następnie powstały oddzielne stowarzyszenia w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu.

Co planują na ten rok?

W tegorocznej edycji obozu Kids Camp zaplanowali zabrać 30 utalentowanych dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

W odróżnieniu od poprzedniego roku, kiedy na obozie wszystkie dzieci były z domów dziecka w tej edycji organizatorzy zwrócili się również do fundacji i Ośrodków Pomocy Społecznej. Postanowili otworzyć oczy i poszukać zdolnych dzieci wokół siebie. Takich, których rodziców nie stać na sfinansowanie wakacji marzeń.

Organizatorzy są przekonani, że będzie to dla wszystkich ciekawe doświadczenie, dodatkowa motywacja do nawiązywania relacji a przede wszystkim doskonała zabawa.

A wieczorem... ognicho i kiełbacha
A wieczorem... – ognicho i kiełbacha

Organizatorzy

Zespół zajmujący się projektem to 24 wolontariuszy. Są to studenci, kierownicy projektów różnych branż, naukowcy, inżynierowie, ekonomiści. Pomysłodawcą, inicjatorką i opiekunką projektu jest Agnieszka Krogulec a jego kierownikiem Katarzyna Wójcik. Podzielili się na 5 podzespołów (Program, Komunikacja, Formalności, Sponsoring, Integracja). W ubiegłym roku zorganizowali pierwszy obóz dla dzieci zagrożonych wykluczeniem w Serocku nad Zalewem Zegrzyńskim.
Aktualnie kończą przygotowania do tegorocznego obozu

Inne cele projektu

  • Przekazanie dzieciom wychowującym się w trudnych i niesprzyjających warunkach idei zarządzania czasem i zadaniami. Dzięki poznanym technikom zarządzania projektami przekonają się jak można realizować własne plany i marzenia. Podniesienie poziomu znajomości pojęć i technik związanych z zarządzaniem projektami wśród realizatorów i uczestników obozu.
  • Nauka języka angielskiego w poprzez gry zabawy i konkursy
  • Udział w warsztatach mających na celu rozwój osobisty dzieci, wzmacnianie wiary we własne możliwości oraz poszerzanie ich zainteresowań i wiedzy praktycznej.
  • Zmotywowanie dzieci do nauki i pracy nad sobą oraz umocnienie w przekonaniu, że ciężka praca przynosi spodziewane efekt (monitorowanie postępów podopiecznych po zakończeniu obozu).
  • Promocja PMI.
  • Przeszkolenie wolontariuszy wspierających projekt z zakresu zarządzania projektami.

Wszystkich, którzy chcą wesprzeć tą cenną inicjatywę zapraszamy na stronę internetową projektu: http://kidscamp.pl/

16 czerwca 2015 19:04

Komentarze