0

Krwawy piknik w ZOO

W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie odbędzie się piknik promujący honorowe krwiodawstwo.

W najbliższą sobotę 9.09.2017 r. przed wejściem do Warszawskiego ZOO (parking od strony Mostu Gdańskiego), w godzinach 9.00 – 15.00 będzie stał ambulans do poboru krwi.

Każdy, kto tego dnia odda krew w ambulansie dostanie bezpłatny bilet wstępu do ZOO. Taki bilet będzie można wykorzystać w wybrany dzień, do końca bieżącego roku. Jednak zapraszamy do ZOO od razu sobotę – na piknik.

Miejski Ogród Zoologiczny oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa już kolejny raz wspólnie organizują plenerową imprezę promującą honorowe krwiodawstwo. W bieżącym roku do współpracy zaproszone zostały też: Komenda Stołeczna Policji, Fundacja ANIKAR, Fundacja DKMS oraz Football Academy Warszawa. Wszyscy będą zachęcali do oddawania krwi, gdyż jest to bezpieczne, nie grozi zarażeniem, nie uzależnia i nie boli! A krew ratuje życie! Dodatkowo tym, którzy zechcą zostać potencjalnymi dawcami szpiku kostnego, Fundacja DKMS będzie pobierała wymaz z policzka.

Na sobotnim pikniku będzie można dowiedzieć się o tym, kto może zostać krwiodawcą oraz jakie są przeciwwskazania do oddawania krwi. Organizatorzy będą edukować w zakresie udzielania pierwszej pomocy, zdrowego stylu życia, właściwego uprawiania sportu.

Nie zabraknie też ciekawostek i atrakcji. Przewidziano m.in.: warsztaty zoologiczne, pokaz zwierząt, pokazowe treningi piłki nożnej, konkurs wiedzy o zwierzętach, zawody sprawnościowe, puzzle. Komenda Stołeczna Policji zaprezentuje radiowóz i zdradzi tajniki pobierania odcisków palców.

Zachęcamy do zastania honorowym dawcą krwi.
Kto nie może oddawać krwi, niech przyłączy się do głosu organizatorów akcji i propaguje wśród znajomych wiedzę na temat krwiodawstwa – wszystkie ważne informacje do uzyskania podczas pikniku w ZOO.

Plakat

ZOO

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie został założony 11 marca 1928 roku. Znajduje się w samym centrum stolicy i zajmuje powierzchnię 40 ha. Warszawskie ZOO ma w swojej kolekcji ponad 3,5 tys. zwierząt przedstawicieli ponad 500 gatunków, w tym około 40 objętych programem ochrony gatunków zagrożonych tzw. EEP.

Stołeczny ogród ratuje zagrożone gatunki rozmnażając je w swoich kolekcjach, reintrodukując je do naturalnego środowiska oraz działając na rzecz ich ochrony w naturze. Warszawskie ZOO jest wyjątkowe, gdyż jako jedyny polski ogród i jeden z bardzo nielicznych w Europie ma stworzony Dział Rehabilitacji Zwierząt Dzikich z Azylem dla Ptaków i ośrodkiem CITES.

Misją ZOO jest więc nie tylko jak najlepsze wykonywanie statutowych obowiązków jako członka prestiżowego europejskiego stowarzyszenia EAZA, ale także praktyczne działanie na rzecz dzikiej fauny i szeroko rozumianej ochrony rodzimej przyrody. Wiemy że to na razie jest jeszcze wśród ogrodów zoologicznych mało popularne, ale mamy także świadomość, że jest to kierunek właściwy i bardzo społeczeństwu dużego miasta (w naszym przypadku Warszawy) potrzebny. Azyl dla Ptaków przyjmuje rocznie ponad 5 tysięcy pacjentów, więcej niż 50 pozostałych ośrodków rehabilitacji ptaków w całej Polsce. A warszawiacy mają coraz lepszą świadomość tego, że ich ZOO jest wyjątkowe w pozytywnym tego pojęcia znaczeniu.

Marzeniem Dyrekcji jest także, by warszawiacy traktowali ZOO jako swoje.
Znali żyjące w nim zwierzęta z imienia i traktowali ich jak bliskich sąsiadów. Warszawskie ZOO jest czynne we wszystkie dni roku, zawsze od godziny 9.00.
Na terenie ogrodu znajduje się ponad 10 obiektów, które czynią komfortowym zwiedzanie ZOO także w okresie jesienno-zimowym.

Adres: ul. Ratuszowa 1/3, 03-461 Warszawa

Zwiedzanie Willi Żabińskich – w piątki i niedziele o ustalonych godzinach.

6 września 2017 22:05

Komentarze