0

Kupujemy meble ogrodowe. Jak je wybrać?

Elegancko w ogrodzie
Elegancko w ogrodzie
fot. mat. prasowy

Poświęćmy trochę czasu i uwagi, by zaaranżować otoczenie jak najlepiej. Tak, by było ono praktyczne i estetyczne.

Każdy z nas stara się zaaranżować swoje otoczenie jak najlepiej – tak, by było ono zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Jeżeli mamy własny dom, to powinniśmy się troszczyć nie tylko o to, co w środku, ale i o zewnętrzną część budynku. W końcu nie ma nic przyjemniejszego niż letnie wieczory spędzone z książką na leżaku czy przy grillu z przyjaciółmi. Ponadto zadbany ogród potrafi dodać domowi naprawdę wiele uroku, a samo pielęgnowanie go i urządzanie – dać nam mnóstwo radości. Zachęcamy Cię więc do poświęcenia na to trochę czasu i uwagi!

Jeśli mamy koło swojego domu ogród, warto nie tylko posiać w nim trawę czy posadzić kwiatki, ale także wygospodarować kawałek przestrzeni na ustawienie specjalnych mebli – takich jak stół, krzesła, ławeczka, leżaki czy nawet huśtawka. Pozwolą nam one na utworzenie przyjemnego kącika, w którym będziemy mogli zrelaksować się podczas cieplejszych dni. Obecnie z zakupem tego typu wyposażenia nie ma najmniejszego problemu, gdyż znajdziemy je w naprawdę wielu miejscach – należy do nich na przykład sklep eDomator. Jak jednak dobrać takie, które będzie zarazem niedrogie i trwałe, a jednocześnie idealnie sprawdzi się w naszym ogrodzie? Czym się kierować? W naszym poradniku postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie!

Idealne meble do Twojego ogrodu
– jakie powinny być?

Zanim wybierzemy się do sklepu po meble ogrodowe, warto przyjrzeć się otoczeniu swojego domu i wybrać dokładne miejsce, w którym je ustawimy. Zastanówmy się, ile właściwie przestrzeni możemy realnie na nie przeznaczyć, zróbmy nawet pomiary – i dopiero wtedy decydujmy się na konkretny rozmiar stołu czy ławki. Wszystko zależy też od tego, do czego sprzęty te mają nam właściwie służyć – inne wybierzemy przecież jeśli chcemy urządzać huczne grille dla przyjaciół, a inne gdy zależy nam raczej na kameralnym relaksie w gronie rodziny. Warto przemyśleć też kwestię ochrony przed uciążliwymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli nie lubimy na przykład upału, to dobrze będzie zainwestować w zadaszenie lub parasol, a jeżeli planujemy urządzić nasz kącik wypoczynkowy na otwartej przestrzeni, z pewnością przyda się ochrona przed wiatrem.

Na rynku dostępne są meble ogrodowe o bardzo różnych rozmiarach i designie, a także wykonane z różnorodnych materiałów. Najbardziej klasyczny wygląd mają te drewniane, a jeśli zostaną one odpowiednio zabezpieczone, to są również dość trwałe. Najpraktyczniejsze i najłatwiejsze w czyszczeniu są jednak te zrobione z tworzyw sztucznych, takich jak na przykład technorattan. Dużą popularnością cieszą się też stalowe oraz aluminiowe. Tak naprawdę wszystko zależy więc od naszego gustu i od tego, w jakim stylu chcemy urządzić swój ogród.

10 sierpnia 2018 15:07

Komentarze