0

Olimpiada Statystyczna

Logo Olimpiada Statystyczna

Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne organizują trzecią edycję Olimpiady Statystycznej.

To wyjątkowe przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ma na celu upowszechnianie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności i kompetencji z zakresu wykorzystania statystyki.

Do 3 grudnia br. trwa rekrutacja do Olimpiady Statystycznej.
Zawody szkolne odbędą się 4 XII 2018 r. o godz. 10.00 równocześnie we wszystkich szkołach.

Aby zostać laureatem Olimpiady trzeba przejść przez  3 etapy: szkolny, okręgowy i centralny.

  1. Pierwszy z nich odbywa się online w szkole uczestnika. Trzy najlepsze osoby z każdej szkoły i dodatkowo 100 osób z całej puli  uczestników z najwyższą punktacją przechodzi do etapu okręgowego.
  2. Podczas etapu okręgowego uczestnicy rozwiązują test i 3 zadania analityczne. Do finału przechodzi najlepsza osoba z każdego okręgu i dodatkowo 78 osób z listy rankingowej.
  3. Etap centralny składa się z dwóch części – testu online, po którym najlepsza trzydziestka będzie miała szansę zmierzyć się w finale w siedzibie GUS w Warszawie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej [LINK]

Na laureatów Olimpiady Statystycznej czekają atrakcyjne nagrody, m.in.: Złoty indeks – możliwość podjęcia studiów bez postępowania rekrutacyjnego na wybranych uczelniach partnerskich.

Olimpiada Statystyczna jest okazją do zdobywania wiedzy i poszerzania doświadczeń. Mamy nadzieję, że będzie wspaniałą intelektualną przygodą w gronie ciekawych i utalentowanych młodych ludzi z całego kraju.

Wykresy, prezentacje danych, argumentowanie z wykorzystaniem liczb i procentów to część szkolnej rzeczywistości, która będzie nam również towarzyszyć w życiu zawodowym. Warto zatem poznawać statystykę i wziąć udział w Olimpiadzie Statystycznej, by przekonać się, że statystyka nie musi być nudna!

Mazowiecki Ośrodek Badań Regionalnych

Urząd Statystyczny w Warszawie

Główny Urząd Statystyczny

29 listopada 2018 13:54

Komentarze