0

Padł rekord w Modlinie

Lotnisko Modlin
Lotnisko Modlin
fot. MPawlik

Port Lotniczy Warszawa/Modlin odprawił w lipcu ponad 284 tys. pasażerów. Jest to najlepszy miesiąc w historii lotniska.

Jest to prawie 5% więcej niż w lipcu ubiegłego roku.
Aby móc się dalej rozwijać port planuje kolejne inwestycje.

Lotnisko w Modlinie obsłużyło w pierwszych siedmiu miesiącach 2018 roku 1 mln 790 tys. pasażerów. W tym okresie wykonano łącznie 11 063 operacji lotniczych. Spodziewany jest  kolejny rekordowy rok w Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa  Modlin.

Prognozy na przyszły rok są jeszcze bardziej obiecujące. Port lotniczy stoi dziś jednak przed nowym wyzwaniem. Zwiększająca się liczba pasażerów wymaga bowiem inwestycji, które pozwolą powiększyć terminal i przepustowość portu.

Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin:

Już dziś jesteśmy gotowi do obsłużenia rocznie, nawet o 25 procent więcej pasażerów. Lotnisko może działać przez całą dobę, gdyż nie obowiązują u nas ograniczenia związane z ciszą nocną. Nasze lotnisko nie osiągnęło jeszcze pełnej przepustowości, ale by odpowiedzieć na oczekiwania rynku, planujemy szereg inwestycji, które pozwolą na rozwój portu. Na początku są to prace utrzymaniowe oraz budowa tymczasowego terminala. Będzie to hala stalowa z przeszkleniami, klimatyzowana i ogrzewana – całoroczna, która pozwoli zwiększyć przepustowość o ok 3 mln pasażerów.

10 sierpnia 2018 00:01

Komentarze