0

Polonez w Kraśniku

Polonez w Kraśniku - 5.01.2018
Polonez w Kraśniku – 5.01.2018
fot. Lubelska.TV

Maturzyści w Kraśniku, przed studniówką, tańczą Poloneza na rynku. To świetna promocja dla szkoły i miasta.

Uroczyste wykonanie polskiego tańca Polonez stało się  w Kraśniku tradycją.
W tym roku, 5 stycznia, pan Piotr Miecznikowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku, uroczyście zaprosił uczniów do wykonania Poloneza już po raz piaty.

W skład zespołu wchodzi 1. Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, czyli tak zwane Liceum na „Górce”, które w tym roku kończy 100 lat swego istnienia.

W tej ważnej chwili nie zabrakło również starosty kraśnickiego pana Andrzeja Maja, który z dumą podkreślił, że również jest absolwentem Liceum na Górce.

W tym roku po raz pierwszy z maturzystami Liceum na Górce w uroczystym polonezie brali udział maturzyści z Technikum Informatycznego w Kraśniku, którzy są pierwszym rocznikiem informatyków tej szkoły.

Polonez w Kraśniku - 5.01.2018
Polonez w Kraśniku – 5.01.2018
fot. Lubelska.TV

Trzeba przyznać, że z zazdrością oglądaliśmy materiał przygotowany przez oddział lubelskiej telewizji w Kraśniku, który dzięki niej możemy poniżej zaprezentować. Oczami wyobraźni widzieliśmy naszą warszawską młodzież na warszawskich placach, a fantazja niosła do innych miast  na ich piękne place. Kraśnicka inicjatywa to wydarzenie godne naśladowania i być może styczeń w okresie studniówkowym mógłby stać się miesiącem Poloneza tańczonego przez polską młodzież we wszystkich miastach Rzeczpospolitej.

Patrząc na piękną kraśnicką młodzież żal tylko trochę, że nie dla wszystkich wystarczyło wspaniałych regionalnych kostiumów.

W roku stulecia kraśnickiego Liceum na Górce wszystkim osobom związanym z tą szkołą nasza redakcja składa najlepsze życzenia.

Materiał przygotowała Lubelska.TV

Oddział w Kraśniku

11 stycznia 2018 09:03

Komentarze